W serialu „The Last of Us” pojawią się oryginalni odtwórcy Ellie i Joela. Remaster pierwszej gry zapowiedziany

To dobry dzień dla fanów „The Last of Us”. Obok pokazanego wcześniej, nowego zdjęcia z nadchodzącego serialu, potwierdzono, że w obsadzie adaptacji HBO pojawią się gwiazdy oryginalnej gry, Troy Baker i Ashley Johnson, którzy udzielali swoich głosów Joelowi i Ellie. Po wielu miesiącach spekulacji otrzymaliśmy też nowy zwiastun remastera pierwszej gry, szykowanego na PlayStation 5 i PC.

O nowym serialu opowiedział na scenie konwentu Summer Game Fest twórca gry i prezes studia Naughty Dog, Neil Druckmann. Choć w produkcji HBO Max role dwójki pierwszoplanowych bohaterów przejmą Pedro Pascal i Bella Ramsey, wiemy już, że oryginalni odtwórcy postaci Joela i Ellie również pojawią się na ekranie. Podczas eventu Druckmann nawiązał do castingu dwójki ulubionych aktorów głosowych i obiecał, że choć w serialowej interpretacji „The Last of Us” Baker i Johnson wystąpią w rolach zupełnie innych postaci, ich udział nie będzie wyłącznie „mrugnięciem oka” do fanów. Ich postacie mają okazać się szczególnie istotne dla rozwoju fabuły.

Przypomnijmy, że jako producent wykonawczy, scenarzysta i współtwórca za serial odpowiada obok Druckmanna również Craig Mazin („Czarnobyl”). W gronie reżyserów są natomiast: Kantemir Balagov, Jasmila Žbanić, Ali Abbasi, Peter Hoar, Jeremy Webb i Liza Johnson. Na pierwszy sezon „The Last of Us” złoży się dziesięć odcinków. Premierę zaplanowano na przyszły rok.

„The Last of Us” powraca. Odrestaurowana wersja gry trafi na PlayStation 5 i PC

Studio Naughty Dog wykorzystało Summer Game Fest, by zaprezentować fanom „The Last of Us” nową, zremasterowaną wersję pierwszej części gier. Produkcja trafi wyłącznie na konsole PlayStation 5 i komputery PC. Według nowych zapowiedzi podreperowaniu ulegnie nie tylko silnik graficzny, a również AI przeciwników (zdolności sztucznej inteligencji u wrogów mają zostać zbliżone do poziomu z drugiej odsłony „The Last of Us”). Gra zostanie też wzbogacona o parę nowych elementów mechaniki – poprawie ulegnie na przykład system walki. 

Premierę wersji na PS5 zapowiedziano na 2 września. Nie ujawniono natomiast jeszcze, kiedy przebudowanego „The Last of Us” doczekają się użytkownicy PC.

Warto dodać, że obok odsłonięcia przed graczami przebudowanej wersji klasycznej gry, Druckmann zapowiedział też, że w przygotowaniach znajduje się nowa gra wieloosobowa osadzona w świecie „The Last of Us”. Produkcja miała być początkowo częścią drugiej odsłony głównego cyklu, ale okazała się zbyt rozległym projektem, by ograniczyć ją do roli dodatku. „To duża gra. Tak duża, jak każda z naszych jednoosobowych gier. W pewnych względach jest nawet od nich większa” – opisuje nowy tytuł szef Naughty Dog. Choć nie otrzymaliśmy jeszcze okazji, by przyjrzeć się samemu gameplayowi (nie ujawniono jeszcze nawet tytułu), multiplayerowa gra ma opowiedzieć zupełnie nową historię z udziałem grupy nowych głównych bohaterów. Przybliżony termin premiery nie został jeszcze ujawniony. Zobaczyliśmy natomiast pierwszą grafikę koncepcyjną. Rzućcie okiem poniżej.

The Last of Us

zdj. Naughty Dog