Wiemy jak rozpocznie się 2. sezon „Rodu Smoka”! Zemsta i intrygi od samego początku!

Od premiery drugiego sezonu „Rodu Smoka” dzieli nas jeszcze kilka dobrych miesięcy, ale już teraz poznaliśmy tytuł pierwszego odcinka nowej serii, który przynosi nam informacje na temat kluczowych wydarzeń z debiutanckiego rozdziału drugiego sezonu. Jeśli jesteście gotowi na poznanie istotnych elementów fabuły, to poniżej wyjaśniamy, o co chodzi.

Co nas czeka w 2. sezonie „Rodu Smoka? Tytuł odcinka zdradza tajemnice fabuły!

Ród Smoka” jest jedną z nielicznych głośnych produkcji, które pomimo toczących się w Hollywood strajków scenarzystów i aktorów może kontynuować prace na planie nowego sezonu. Zdjęcia do drugiej serii wystartowały 11 kwietnia tego roku na terenie studia Warner Bros. w brytyjskim mieście Watford. Miesiąc później ekipa przeniosła się do Hiszpanii, a następnie trafiła do Walii. W tej chwili trwają już ostatnie dni zdjęciowe i niedługo na planie padnie ostatni klaps. Nie oznacza to jednak wcale, że szybko doczekamy się premiery nowych odcinków „Rodu Smoka”. Przez kolejne długie miesiące twórcy będą pracowali nad postprodukcją serialu. Mamy jednak pierwsze informacje na temat istotnych wydarzeń z pierwszego rozdziału nowej serii.

Zainteresuje Cię także: Co z 2. sezonem spin-offu „Gry o Tron”? Kiedy premiera na HBO Max?

Ujawniono właśnie, że pierwszy odcinek drugiego sezonu został zatytułowany „Syn za syna”. Wygląda więc na to, że w drugi sezon „Rodu Smoka” wkroczymy na ścieżce zemsty mającej związek z wydarzeniami z finału pierwszej serii. Przypomnijmy, że debiutancki sezon prequela „Gry o Tron” zakończył się śmiercią Lucerysa Velaryona, ukochanego syna królowej Rhaenyry, który został zabity przez księcia Aemonda i jego smoka Vhagara. Tytył pierwszego odcinka sugeruje, że Rhaenyr będzie chciała odpłacić swoim wrogom pięknym za nadobne i pomścić śmierć swojego syna zabijając jednego z synów Aegona.

Sam tytuł odcinka jest nawiązaniem do listu, który Daemon Targaryen napisał po zamordowaniu Lucerysa, co sugeruje, że będziemy świadkami tego, jak do odwetowego ciosu zatrudniona zostaje para zabójców znana jako Krew i Ser. Ich zadaniem będzie dostanie się do Czerwonego Fortu i dokonanie zamachu na jednego z synów Aegona. Z poprzednich doniesień na temat obsady drugiego sezonu wiemy już, że bohaterów zagrają Sam C. Wilson i Mark Stobbart. Jeśli wydarzenia potoczą się tak jak w książce, to ich misja nie zakończy się jednak pełnym sukcesem.

Koniecznie sprawdź:

zdj. HBO