Wiemy już, kto wyreżyseruje ostatnią część „Szybkich i wściekłych”

Dokładnie za miesiąc do kin trafi dziesiąta część filmowej serii „Szybcy i wściekli”. Produkcja będzie jednocześnie przedostatnim rozdziałem w trwającej od ponad 20 lat cyklu. Wiemy już, kto będzie odpowiedzialny za wyreżyserowanie finałowej odsłony. Za kamerą ponownie stanie Louis Leterrier.

Wiemy już, kto wyreżyseruje „Szybkich i wściekłych 11”?

Louis Leterrier pojawił się w uniwersum „Szybkich i wściekłych” dopiero przy okazji dziesiątej części i nie był też pierwszym wyborem studia do wyreżyserowania najnowszej odsłony sagi. Początkowo w prace nad dziesiątym rozdziałem zaangażowany został Justin Lin pracujący wcześniej nad pięcioma filmami serii. Twórca „Szybkich i wściekłych 9” wcześniej zajmował się trzecią, czwartą, piątą i szóstą odsłoną franczyzy, ale po kilku dniach pracy na planie dziesiątego filmu zrezygnował z pracy. Nieoficjalnie mówi się, że powodem był sam Vin Diesel, który podchodził lekceważąco do pracy na planie. Niecały tydzień po odejściu Justina Lina studio Universal zdecydowało, że to właśnie Louis Leterrier przejmie obowiązki reżysera i wygląda na to, że wytwórnia jest zadowolona z jego pracy, bo powierzyła mu także ostatnią odsłonę cyklu.

Leterrier pracował nad takimi filmami gatunkowymi jak:  „Transporter 1 i 2”, „Iluzja”, „Człowiek pies” z 2005 roku z Jetem Li w roli głównej, „Incredible Hulk” z 2008 roku, „Starcie tytanów” z 2010 roku oraz amerykańsko-brytyjska komedia pt. „Grimsby”, w której wystąpił Sacha Baron Cohen. Reżyserskie szlify twórca zdobywał na planie widowiska „Obcy: Przebudzenie”, gdzie asystował Jean-Pierre'owi Jeunetowi.

Szybcy i wściekli 10” wjadą na ekrany polskich kin 19 maja 2023 roku. W dziesiątej odsłonie serii głównych bohaterów raz jeszcze sportretują: Vin Diesel, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Sung Kang i Michelle Rodriguez. Obok nich w „Fast X” za kółkiem zobaczymy też m.in. Charlize Theron, Nathalie Emmanuel, Johna Cenę czy Scotta Eastwooda. Nowe kreacje trafiły natomiast do Rity Moreno (aktorka wciela się w babcię Toretto), Alana Ritchsona, Brie Larson, Danieli Melchior oraz Jasona Momoa, który zagra głównego antagonistę.

źródło: variety.com / zdj.