Will Smith znowu wskoczy w czarny garnitur? Sony nakręci „Facetów w czerni 5”

Will Smith wrócił w glorii i chwale na duży ekran za sprawą nowej części serii „Bad Boys” i wygląda na to, że wytwórnia Sony Pictures przekonała się, że warto współpracować z gwiazdorem, który dwa lata temu na oscarowej gali spoliczkował przed milionami widzów Chrisa Rocka. Okazuje się, że studio przygotowuje się już do stworzenia nowej części „Facetów w czerni”, której gwiazdą ponownie ma zostać właśnie Smith.

Will Smith wróci do serii „Faceci w czerni”?

W maju pojawiły się przecieki sugerujące, że Sony pracuje nad nowym filmem z serii „Faceci w czerni”, a z najnowszych doniesień wynika, że prace na planie mają wystartować już na początku 2025 roku. Mówi się, że w głównej roli ponownie na ekranie ma pojawić się Will Smith będący główną gwiazdą pierwszych trzech odsłon serii. Aktor nie pojawił się jedynie w ostatniej części, w której historia koncentrowała się na nowych bohaterach granych przez Chrisa Hemswortha i Tessę Thompson.

W przeciwieństwie do pierwszych trzech części film „Men in Black: International” nie okazał się jednak kasowym hitem i zebrał od widzów tylko 253 mln dolarów. Rekord serii ustanowiony przez trzecią część wynosi natomiast 654 mln dolarów. Po ostatnim sukcesie „Bad Boys: Ride or die” włodarze Sony są więc zdeterminowani do tego, aby to Smith znalazł się ponownie w centrum wydarzeń i jeszcze raz wcielił się w Agenta J.

Sprawdź też: Po kinowej porażce nowy western Kevina Costnera ekspresowo trafi na VOD.

Nowa część „Bad Boys” została znakomicie przyjęta przez widzów i otrzymała przyzwoite recenzje od krytyków, a z kinowych kas zebrała już 361 mln dolarów, co przy budżecie wynoszącym 100 mln dolarów zapewnia wytwórni Sony Pictures finansowy sukces (do studia z kin trafia około 50% wpływów za bilety). Włodarze wytwórni Sony Pictures chcą kontynuować współpracę z Willem Smithem nie tylko przy okazji nowych Facetów w czerni, bo chwilę temu ujawniono, że aktor ma zagrać także w thrillerze science fiction „Resistor bazującym na bestsellerowej powieści Daniela Suareza pod tytułem „Influx”. 

zdj. Sony Pictures