Willem Dafoe jako obłąkany łowca wampirów. W „Nosferatu” zagrał w scenie z 2 tysiącami szczurów

Do sieci trafiło kolejne zdjęcie z nadchodzącego w przyszłym roku remake'u klasyka grozy „Nosferatu”. Zobaczycie na niej, jak w filmie w reżyserii Roberta Eggersa („Lighthouse”) prezentuje się jego stały współpracownik Willem Dafoe

Nowa wersja klasycznej historii znanej z filmu „Nosferatu – symfonii grozy” z 1922 roku od wielu lat pozostawała w planach Roberta Eggersa. Interpretacja powieści o Drakuli autorstwa Brama Stokera w ujęciu tego filmowca zapowiadana jest jako gotycka opowieść o obsesji łączącej pewną młodą kobietę (w tej roli Lily-Rose Depp) oraz podążającego jej śladem transylwańskiego wampira (Bill Skarsgård). Akcja filmu zabierze nas do XIX-wiecznych Niemiec.

Willem Dafoe jako postać inspirowana Van Helsingiem

Willem Dafoe zagra w nowym dreszczowcu postać profesora Albina Eberharta Von Franza, łowcę wampirów, który w klasycznym filmie F.W. Murnaua zastąpił znanego z literackiego pierwowzoru Abrahama Van Helsinga. Na poniższym zdjęciu zobaczycie, jak aktor z „Lighthouse”, i „Wikinga” prezentuje się w kreacji. „W tej sekwencji” – opowiada o poniższym kadrze sam Eggers – „wykorzystaliśmy nie tylko prawdziwe płomienie, a również dwa tysiące prawdziwych szczurów”. Filmowiec dodał, że choć w pierwowzorze z 1922 roku postać Von Franza odgrywała niewielką rolę, w nowym remake'u otrzyma on znacznie większą uwagę. „To obłąkany łowca wmapirów – postać którą uwielbiam i dobrze rozumiem”. 

Willem Dafoe w filmie Nosferatu

Poza wymienionymi aktorami w obsadzie filmu są jeszcze: Nicholas Hoult (któremu przypadła kreacja Thomasa Huttera) oraz Aaron Taylor-Johnson („Kraven Łowca).

Za oceanem „Nosferatu” zadebiutuje dokładnie 25 grudnia 2024 roku

zdj. Xavier Collin / depositphotos / Eureka Entertainment