Obcy powraca! Oto pierwszy zwiastun filmu „Alien: Romulus”

W końcu! Na pięć miesięcy przed kinową premierą do sieci trafiła pierwsza zapowiedź dreszczowca „Alien: Romulus”, będącego kolejną odsłoną kultowego cyklu o Obcym. Za film rozgrywający się pomiędzy klasykami Ridleya Scotta i Jamesa Camerona odpowiada debiutujący w tym uniwersum Fede Álvarez, twórca „Nie oddychaj” i „Martwego zła” z 2013 roku.

Nowy film o Obcym z pierwszym zwiastunem! Cailee Spaeny w głównej roli

Nowa historia w uniwersum Obcego rozegra się w całkowitym oderwaniu od dotychczasowych opowieści. W pierwszym oficjalnym opisie dziewiątej odsłony cyklu zapowiedziano, że główną rolę w filmie odegra grupa młodych ludzi, którzy trafiają na odległą planetę i zostają zmuszeni do walki o życie z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie.

Sprawdź też: HBO Max znika z Polski! Termin premiery Max potwierdzony! Będzie plan z reklamami!

Akcja widowiska została osadzona pomiędzy pierwszym „Obcym” Ridleya Scotta, a „Obcym – decydującym starciem” w reżyserii Jamesa Camerona. Jak potwierdziła główna gwiazda filmu, Cailee Spaeny („Priscilla”), za stworzenie efektów do produkcji odpowiedziała ta sama grupa artystów, która pracowała za kulisami klasycznego filmu Camerona. „Ludzie, którzy zbudowali xenomorphy do drugiej części, powrócili, żeby skonstruować też nasze. Otrzymaliśmy więc oryginalny design, za który odpowiadają artyści pracujący przy tych filmach od 45 lat” – tłumaczyła aktorka.

„Alien: Romulus” – kiedy premiera w Polsce?

Film Alvareza miał początkowo trafić do oferty serwisu streamingowego Disney+, ale scenariusz i praca reżyserska debiutującego w uniwersum „Obcego” Fede Álvareza zrobiły na kierownikach wytwórni 20th Century Studios (i na samym Ridleyu Scotcie) na tyle duże wrażenie, że koniec końców będziemy mogli oglądać go na wielkim ekranie. Premiera odbędzie się dokładnie 16 sierpnia.  

Poza Spaeny, w obsadzie filmu są też Isabela Merced i David Jonsson, znani przede wszystkim z takich filmowych produkcji jak „Transformers: Ostatni rycerz”, „Sicario 2: Soldado”, „Ulica Rye Lane” i serialu HBO i BBC „Branża”. Na drugim planie znaleźli się z kolei Archie Renaux („Morbius”), Spike Fearn („Batman”), debiutująca w pełnym metrażu Aileen Wu i David Jonsson („Branża”). 

zdj. 20th Century Studios