Wytrzymacie? Zack Snyder zapowiada reżyserską wersję „Rebel Moon”. Potrwa 6 godzin!

Zack Snyder obiecuje, że wersje reżyserskie jego dwuczęściowego filmu „Rebel Moon” pojawią się na platformie Netflix w drugiej połowie tego roku. Rozszerzona wersja produkcji, która będzie jednocześnie dedykowana dorosłym widzom, ma potrwać aż 6 godzin.

Rebel Moon” z reżyserską wersją dla dorosłych. Potrwa 6 godzin

Debiutujący w grudniu zeszłego roku film „Rebel Moon” był tylko pierwszą częścią historii przygotowanej przez Zacka Snydera. Kontynuacja pojawi się w streamingu już w kwietniu tego roku, ale ponownie nie będzie to wcale ostatnie spotkanie z bohaterami wykreowanymi przez reżysera „Człowieka ze stali”. Od początku Snyder zapowiadał, że doczekamy się rozszerzonej wersji, która nie tylko zostanie wzbogacona o sporo nowego materiału, ale przede wszystkim będzie sklasyfikowana w ramach wyższej kategorii wiekowej R, która zapewni widzom zdecydowanie więcej brutalności na ekranie. Reżyser przekonywał, że reżyserska wersja filmu będzie w rzeczywistości zupełnie inną produkcją.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Na chwilę przed premierą drugiej części o podtytule „Zadająca rany” reżyser powrócił do tematu rozszerzonych wersji obydwu części i ujawnił, że każda z nich otrzyma około 60 minut dodatkowego materiału. W połączeniu mamy więc otrzymać dwuczęściowy film trwający około 6 godzin!

„Każda z nich jest o jakąś godzinę dłuższa od oryginału (wersji PG-13)” przekonywał reżyser w wywiadzie dla I Minutemen. „Więc miło będzie spędzić te sześć godzin razem. Oczywiście można zrobić sobie przerwę, ale to bardziej wciągające doświadczenie. Chce, żeby ludzie zobaczyli te wersje. Są bardzo dojrzałe i mają mocną kategorię R”.

Jak przyjęto Rebel Moon”? Krytycy znowu kręcili nosem na film Zacka Snydera

Rebel Moon 2

Pierwsza część „Rebel Moon” nie była wielkim hitem na platformie Netflix. Film zaliczył rozczarowującą oglądalność i w pierwszy weekend (22-24 grudnia) wygenerował dokładnie 54,1 mln godzin, co przy jego czasie trwania przekładało się na 23,9 mln wyświetleń. To wyraźnie słabszy wynik, od tego, który rok wcześniej w świątecznym okresie (23-25 grudnia) zaliczył film „Glass Onion: Film z serii Na Noże”.

Sprawdź też: HBO Max też rozpocznie walkę z udostępnianiem haseł! Koniec z dzieleniem kont.

Rebel Moon oceny filmu Zacka Snydera

Nowa produkcja Snydera nie zdołała dostać się do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmów wszech czasów na Netflix. Została też fatalnie przyjęta przez krytyków. Przy ponad 170 recenzjach pozytywnie oceniło ją zaledwie 21% krytyków. Wśród widzów film też nie cieszył się zbyt dużym uznaniem. Zadowolony z seansu było co drugi widz.

Druga część „Rebel Moon” trafi do widzów 19 kwietnia 2024 roku. Snyder twierdzi, że jeszcze nie ustalił z Netfliksem, kiedy pojawią się wersje reżyserskie, ale reżyser zakłada, że stanie się to latem i obie części zostaną udostępnione tego samego dnia.

zdj. Netflix