Zapowiedzi na maj 2024 roku od Egmontu. Spider-Man, Thorgal i inne

Znamy już komiksowe zapowiedzi od wydawnictwa Egmont na maj 2024 roku. Wśród tytułów ogłoszonych na nowy miesiąc znalazły się kolejne komiksy od wydawnictw DC Comics oraz Marvel Comics. Nie zabrakło przy tym także innych ciekawych serii skierowanych do młodszych i starszych czytelników. Rozpiskę premier znajdziecie poniżej.

Zapowiedzi Egmontu na maj 2024. Nowy „Thorgal” i „Gwiezdne wojny

Jedną z ciekawszych premier maja będzie drugi tom serii „Thorgal. Saga” opowiadającej o nieznanych dotąd przygodach tytułowego bohatera. Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki. Nowy album skupi się na historii Wodnych Ludzi i Drzewnych Ludzie, który dawno temu tworzyli jedno plemię, ale rozgrywki pomiędzy czczonymi przez nich demonami doprowadziły do rozpadu potężnego ludu na dwa szczepy. Od tego czasu toczy się między nimi bezlitosna wojna.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Oczywiście ze względu na ogólnoświatowe święto przypadające na początek miesiąca, maj będzie też wyjątkowo dobrym okresem dla fanów przygód ze świata „Gwiezdnych wojen”. Premierę będą miały trzy tytuły z tego uniwersum. Doczekamy się kolejnych tomów serii „Mandalorianin”, „Darth Vader” oraz „Doktor Aphra”.

Maj to również dobry miesiąc dla fanów świata grozy od słynnego Mike’a Mignoli. Do sprzedaży trafi album „Joe Golem. Okultystyczny detektyw”, która akcja umieszczona jest w rzeczywistości zwanej Pozawersum – świecie potworów i pradawnych tajemnic, do którego należy znany już polskim czytelnikom cykl „Baltimore”. 

Klasyka i nowości ze świata Batmana

W maju nie zabraknie też nowych pozycji dla miłośników Batmana. W ramach DC DELUXE do sprzedaży trafi nowe wydanie jednego z najbardziej kultowych komiksów z Mrocznym Rycerzem: „Batman: Długie Halloween”, za który odpowiadają Laureaci Nagrody Eisnera Jeph Loeb i Tim Sale. To historia, w której prokuratura Gotham wypowiada seryjnemu zabójcy mordującemu w kalendarzowe święta wojnę, ale służby państwa są bezradne i w odpowiedzi na przemoc ogarniającą miasto pojawia się samozwańczy, działający nocą bohater, znany odtąd jako Batman.

Pojawi się też drugim tom mangi Batman o podtytule „Pogromca sprawiedliwości”. Jeśli zastanawiacie się, czy warto zainteresować się tą serią, to niedawno na Filmożercach pojawiła się recenzja pierwszego tomu wydanego w lutym.

W ramach linii wydawniczej DC BLACK LABEL ukaże się natomiast komiks „7 przeciw chaosowi” zabierający nas do dalekiej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny, zapanowała nad genami i steruje własnym przeznaczeniem. Dekadenckie społeczności zaludniły najbliższe planety, wykorzystując niewolniczą pracę potężnych robotów i niezwykłych „przeinaczonych” ludzi, których używają do walki, najcięższych robót i zapewniania rozkoszy.

Nie zabraknie przy tym nowości z superbohaterskiego zakątka Marvela. Pojawią się nowe tomy serii o X-Menach oraz kolejna odsłona serii „Amazing Spider-Man”.

Premiery na maj 2024 roku od wydawnictwa Egmont

29.05.2024

15.05.2024

Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj Egmont zapowiedzi maj

zdj. Egmnot