Zdjęcia do następnego spin-offu „Gry o Tron” opóźnione. Co z terminem premiery?

W tym roku do Westeros powrócimy przede wszystkim za sprawą nowego sezonu „Rodu smoka”, czyli głośnego spin-offu „Gry o Tron”, ale platforma Max już nosi się z zamiarem realizacji następnej aktorskiej produkcji w świecie George'a R. R. Martina. Dziś dowiadujemy się, że dojdzie do niej z opóźnieniem.

Przypomnijmy, że pomimo ambitnych planów na rozwijanie uniwersum „Gry o Tron”, jak na razie zielone światło do realizacji otrzymał tylko jeden z planowanych seriali aktorskich. Mowa o produkcji zatytułowanej „Opowieści z Siedmiu Królestw”, będącej adaptacją serii opowiadań o Dunku i Jaju autorstwa Martina i zarazem kolejnym po „Rodzie smokaprequelem głównej serii.

Opowieści z Siedmiu Królestw” – co wiemy o nowym serialu w świecie „Gry o Tron”?

Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się w tym roku, jednak z pewnym opóźnieniem – informuje Redanian Intelligence. Powołując się na rzekome grafiki produkcyjne platformy Max, serwis wskazał, że produkcja „Opowieści z Siedmiu Królestw” rozpocznie się latem. Wcześniej wskazywano, że dojdzie do tego już wiosną. W raporcie wskazano jednak, że pomimo przesunięcia zdjęć, widzowie wciąż mogą oczekiwać premiery w roku 2025. Realizacja serii o Dunku i Jaju nie wymaga podobnie skomplikowanego technicznie procesu, co główny spin-off „Gry o Tron” – wskazuje Redanian Intelligence. Na produkcję ma zarazem złożyć się tylko sześć odcinków.

Sprawdź też: Prime Video pamięta o serialowej adaptacji „God of War”. Na jakim etapie są przygotowania?

Serial będzie bazował na wspomnianej serii opowiadań, które rozgrywają się na około 90 lat przed wydarzeniami z sagi „Pieśń Lodu i Ognia. Poznajemy w nich przygody rycerza o imieniu Dunk, zwanego też Ser Duncanem Wysokim oraz jego giermka o pseudonimie Jajo. Pierwszy z nich w powieściach Martina wspominany jest później jako legendarny dowódca Gwardii Królewskiej. Drugi to późniejszy król Aegon Piąty

Nad scenariuszami do nowego spin-offu pracował sam George R. R. Martin

Gra o Tron

Jeszcze dwa lata temu wytwórnia ujawniła, że napisaniem scenariusza do serialu zajmie się Steve Conrad pracujący do tej pory przy takich serialach jak między innymi „Patriota”, „Ultra City Smiths” oraz filmach „Cudowny chłopak” i „Sekretne życie Waltera Mitty”. Z kolei w ramach ostatnich wieści z „Opowieściami z Siedmiu Królestw” związał się producent Hiriam Martinez, mający w dorobku pracę przy takich serialach jak „Snowpiercer”, „Ostatni okręt” i „Snowfall”.

Co jednak najciekawsze, w pracach nad tekstami serialu wziął udział również sam George R. R. Martin. Przypomnijmy, że po raz ostatni, w tym charakterze, autor literackich pierwowzorów słynnej sagi fantasy udzielał się przy serialowych adaptacjach w ramach czwartego sezonu „Gry o Tron”. Pisarz przygotował wówczas tekst do odcinka „Lew i Róża”, w którym doszło do śmierci Joffreya

Showrunnerem nowego spin-offu został natomiast Ira Parker, który jako współproducent wykonawczy nadzorował przygotowania „Rodu smoka” oraz takich serii jak „Nierealne”, „Lepsze życie” i „Ostatni okręt”. Z produkcją nie związano jeszcze w oficjalnych zapowiedziach żadnego aktora

Sprawdź też: Czy Disney by to przetrwał? Reżyser „Johna Wicka” chce wyreżyserować „Gwiezdne wojny”

Obok nowego serialu aktorskiego przygotowywanego z myślą o platformie streamingowej Max, George R. R. Martin ujawnił też w ostatnim czasie plany na zrealizowanie aż trzech seriali animowanych osadzonych w świecie „Pieśń Lodu i Ognia”. Więcej informacji na ten temat odnajdziecie w tym miejscu.

źródło: Redanian Intelligence / zdj. Warner Bros. / HBO Max