Złe wieści dla fanów „Gwiezdnych wojen”. „Andor” nie wróci w 2024 roku

Potwierdziły się niepomyślne wieści dla wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen”, którzy liczyli na rychły powrót Diega Luny w roli Cassiana Andora. Serialowy prequel „Łotra 1” nie trafi do oferty platformy streamingowej Disney+ w przyszłym roku – wynika z nowo opublikowanego harmonogramu tej usługi.

Drugi sezon „Andora” nie pojawi się w 2024 roku na Disney+

Wbrew wszelkim oczekiwaniom, w końcówce 2022 roku „Andor” pochwycił uwagę miłośników gwiezdnej sagi, szybko stając się jedną z najbardziej cenionych produkcji w obrębie uniwersum George'a Lucasa. Choć początkowo zapowiadało się, że nowe odcinki powędrują do widzów w roku 2024 (taką informację studio Lucasfilm przekazało w trakcie konwentu Star Wars Celebration), w ciągu ostatnich tygodni pojawiały się głosy, że na drugą połowę serialu trzeba będzie poczekać znacznie dłużej.

Plotki potwierdził w ubiegły wtorek zamieszczony przez Disneya harmonogram premier przyszłego roku – w grafiku streamingowego serwisu Disney+ nie znalazło się miejsce dla drugiego sezonu „Andora”. Oznacza to, że premiery finałowej odsłony losów rebelianta należy oczekiwać dopiero w roku 2025

Tymczasem, w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy możemy spodziewać się premiery długo opóźnianego „Skeleton Crew” (serialu z główną rolą Jude'a Lawa), „The Acolyte” (serii osadzonej na około sto lat przed filmowymi prequelami) oraz następnych sezonów dwóch animacji: „Opowieści Jedi” i „Parszywej Zgrai”. Warto dodać, że w przypadku drugiego z wymienionych tytułów najbliższa odsłona będzie wiązała się z ostatecznym zakończeniem produkcji.  

Sprawdź też: „Nieznajomi” powracają! Jest dokładna data premiery nowej wersji dreszczowca

Przetasowanie na stanowiskach reżyserskich. Za drugą połowę „Andora” odpowiadają nowi twórcy

Przypomnijmy, że, przy okazji drugiego sezonu „Andora za kamerę nie powrócił żaden z dotychczasowych twórców tej produkcji. Wyreżyserowaniem pierwszej serii zajęli Susanna White, Benjamin Caron i przede wszystkim Toby Haynes. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że następnymi przygodami Cassiana zajmują się Ariel Kleiman (mający w dorobku między innymi odcinki serialu „Yellowjackets”), Janus Metz („Wszystkie stare noże”) i Alonso Ruizpalacios („Narcos: Mexico”). Drugi sezon „Andora” przenosi strukturę debiutanckiej serii i został podzielony na kilkuodcinkowe „bloki” – każdy trafił w ręce innego reżysera. 

Źródło: Comic Book / zdj. Disney