Znamy najlepiej sprzedające się komiksy dekady. „Star Wars” na szczycie!

Dominacja w kinowym box-offisie „Gwiezdnym Wojnom” nie wystarcza. Jak donosi Diamon Comic Distributors, pierwszy zeszyt marvelowej serii „Star Wars” z 2015 roku stał się najchętniej kupowanym komiksem dekady. 

Będący znakomitym dziełem Jasona Aarona i Johna Cassadaya, zeszyt zapoczątkował zupełnie nowy rozdział w dziejach komiksowych „Gwiezdnych Wojen”. „Star Wars #1” było jednocześnie pierwszym wglądem w nowy kanon i kontinuum osadzone po IV epizodzie po wyczyszczeniu pozafilmowego uniwersum przez Disneya.

Pierwszy numer podjął wydarzenia sagi niemal natychmiast po zakończeniu „Nowej Nadziei”, opowiadając nową historię z wdziękiem i prostotą znaną z oryginalnego filmu. W toku czterech kolejnych lat w ramach serii pojawiły się 74 zeszyty szczegółowo opisujące przygody Luke'a, Lei i Hana, które doprowadziły wielką trójkę do wydarzeń przedstawionych w „Imperium kontratakuje”. „Star Wars” dobiegło końca w grudniu ubiegłego roku.

Warto dodać, że na listę najbardziej popularnych tytułów wdrapał się też pierwszy gwiezdnowojenny crossover nowego kanonu „Vader Down”, który to zajął dziesiątą pozycję w zestawieniu. Rzućcie okiem na listę poniżej:

  1. Star Wars” #1
  2. Detective Comics” #1000
  3. Amazing Spider-Man” #1
  4. Secret Wars” #1
  5. Action Comics” #1000
  6. Bravest Warrios Tales Holo John” #1
  7. Orphan Black” #1
  8. Dark Knight III Master Race” #1
  9. Amazing Spider-Man” #800
  10. Star Wars Vader Down” #1 

Zobaczcie też nasze zestawienie najlepszych gwiezdnowojennych serii komiksowych.

Źródło: ComicBook.com / zdj. Marvel / Disney