Zobaczcie kultowy pojedynek Anakina i Obi-Wana w nowej wersji! Ten film spełnia marzenia fanów

Jasna strona gwiezdnowojennego fandomu znowu się popisała. W sieci pojawił się znakomity animowany materiał odzwierciedlający pojedynek Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Starcie na Mustafar z epizodu trzeciego „Star Wars”, czyli „Zemsty Sithow” wykonano w stylu z ostatniego sezonu „Wojen Klonów”.

Kultowy pojedynek Anakina i Obi-Wana w stylu animacji z „Wojen Klonów

Niezależnie od Waszych odczuć co do trylogii prequeli, czy nawet samego finałowego pojedynku mistrza i byłego ucznia, trudno zaprzeczyć, że zrealizowano go z prawdziwym choreograficznym rozmachem. Starcie na wulkanicznej planecie stanowiło kulminację trzeciego epizodu „Gwiezdnych wojen” i przypieczętowało transformację Anakina Skywalkera (w tej roli pojawiał się Hayden Christensen) w mrocznego lorda Sithów, którego pamiętamy z oryginalnych filmów George'a Lucasa i Irvina Kershnera.

Pojedynek na Mustafar odtworzony przez fanów „Gwiezdnych wojen

Zupełnie nowy sposób na doświadczenie słynnej walki zaproponował widzom reżyser i spec od animacji Ben Johnson z ekipą filmowców związanych z kanałem Hello There. Zamieszczony w serwisie YouTube film „Clone Wars: Battle of Heroes” rekreuje scenę z Zemsty Sithów” niemal jeden do jeden (wraz z oryginalną ścieżką dźwiękową Johna Williamsa) w stylu znanym z cenionego serialu animowanego „Wojny Klonów” i jego niezwykle cieple przyjętego finałowego sezonu.

Materiał zrealizowany przez kanał Hello There może posłużyć jako ostateczna, choć nieoficjalna, klamra na postaciach z animacji, które – zdaniem wielu fanów – dzięki serialowi doczekały się pogłębienia znacznie ciekawszego niż w filmowej trylogii (mowa zwłaszcza o Anakinie i jego stopniowym upadku na Ciemną Stronę Mocy).

„Po latach ciężkiej pracy i oddania jestem dumny, mogąc zaprezentować wam przeróbkę tej ikonicznej sceny. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas w toku tej podróży! Byliście niezwykle cierpliwie. Zachęcaliście nas do kontynuowania pracy. Nie dokonalibyśmy tego bez pomocy każdego z was!” – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Sprawdź też: Czy Adam Driver wróci do „Gwiezdnych wojen”? Kylo Ren miał być przeciwieństwem Dartha Vadera

Za opracowanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej i zmontowanie dźwięku odpowiadał Tyler Grow. Nad obróbką dźwięku pracowali też Mike Pierluissi i Nicholas Pawlenka. Efekt fanowskiej inicjatywy możecie ocenić powyżej.

źródło: YouTube / zdj. Disney / Hello There