W nowym serialu Marvela zrobi się jeszcze dziwniej! Tytuły odcinków zdradzają fabułę

W tym roku zobaczymy jeszcze tylko dwa seriale Marvela. Pierwszym z nich będzie produkcja o Lokim, a drugim animowana seria „A gdyby...” przedstawiająca alternatywne historie z uniwersum Marvela. Co czeka nas w drugim sezonie tej produkcji? Właśnie poznaliśmy tytuły nadchodzących odcinków!

Nowe alternatywne historie z Marvela w serialu „A gdyby...

Marvel zwalnia i zaczyna mocniej rozszerzać swój kalendarz premier. To sprawia, że w tym roku na platformę Disney+ zawitają jeszcze tylko dwie serialowe produkcje. Pierwszą z nich zobaczymy w październiku i będzie to drugi sezon „Lokiego”. Na Święta Bożego Narodzenia studio przygotowało z kolei premierę nowych odcinków serialu „A gdyby...” opowiadającego różne alternatywne historie z Marvela. Tytuły odcinków drugiego sezonu serialu zostały właśnie ujawnione i zdradzają nam, jakie historie zostaną przedstawione w ramach nowej serii!

Na drugi sezon serialu „A gdyby...” złoży się dziewięć odcinków, a ich tytuły prezentują się następująco (w wolnym tłumaczeniu):

  1. Co by było, gdyby Gamora zabiła Thanosa?
  2. Co by było, gdyby Kapitan Carter spotkała Zimowego żołnierza? Będzie to kontynuacja historii rozpoczętej w ramach pierwszego sezonu.
  3. Co by było, gdyby Tesseract wylądował u Irokezów przed kolonizacją Ameryki? W odcinku wprowadzony zostanie nowy bohater Kahhori.
  4. Co by było, gdyby Hank Pym i Janet Van Dyne walczyli z Red Guardianem (znanym z filmu o Czarnej Wdowie) w latach 80.?
  5. Co by było, gdyby Yondu dostarczył Star-Lorda Ego?
  6. Co by było, gdyby Happy Hogan uratował święta Bożego Narodzenia? (wydarzenia z „Iron Mana 3”)
  7. Co by było, gdyby Wanda dorastała oglądając musicale, a nie seriale komediowe?
  8. Co by było, gdyby Odyn i Hela stanęli do walki z Wenwu, ojcem Shang-Chi?
  9. Co by było, gdyby Avengers walczyli z Surturem?

Główni bohaterowie Marvela w nowych okolicznościach. Czyli, co by było gdyby?

Tytuły te wpisują się mniej więcej we wcześniejsze informacje na temat drugiej serii animowanej produkcji badającej alternatywne historie najpopularniejszych bohaterów Marvela. Wcześniej mówiło się jednak, że ma pojawić się odcinek nawiązujący do komiksowej serii „1602”, w której herosi zostają przeniesieni w przeszłość – wydaje się, że jednym odcinkiem, który mógłby jakoś wpisać się w ten schemat, jest epizod trzeci. Zgodnie z zapowiedziami pojawią się natomiast: nowa wersja historii Heli, prezentująca starcie Odyna z rodzicami Shang-Chi, czyli Wenwu i Yang Li. Dowiemy się też, co stałoby się, gdyby Yondu oddał młodego Petera Quilla jego ojcu oraz, co przyniosłoby spotkanie Capitan Carter z Zimowym żołnierzem, którym została Natasza. Wcześniej mówiło się jeszcze o odcinku pokazującym nową wizytę na planecie Sakarr, na którą, tym razem, wspólnie z Hulkiem i Walkirią miał trafić Tony Stark. Odcinek miał przypominać klimatem film „Mad Max: Na drodze gniewu”, ale trudno przypisać go do któregoś z ujawnionych tytułów – może do odcinka dziewiątego?

Wygląda na to, że drugi sezon skupia się przede wszystkim na samodzielnych historiach i niekoniecznie będzie miał motyw przewodni, który pojawił się w pierwszej serii. Animowana produkcja „A gdyby...” ma być kontynuowana również w ramach trzeciego sezonu, więc możliwe, że to właśnie w nim wrócimy do bardziej powiązanych fabuł

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Eleonora Petrova / depositphotos