Klątwa przerwana! Nowy „Kruk” doczeka się wreszcie premiery!

Wygląda na to, że tym razem naprawdę się uda! Nowa adaptacja „Kruka” przez lata wydawała projektem wręcz przeklętym, który nigdy nie doczeka się realizacji. W końcu ujawniono jednak, że film, w którym główną rolę zagrał Bill Skarsgård znalazła dystrybutora i otrzymała przybliżony termin premiery!

Nowa wersja „Kruka” trafi do kin w 2024 roku!

Studio Lionsgate właśnie sfinalizowało wielomilionową umowę na prawa do dystrybucji rebootu „Kruka”. Premierę filmu planowano na 2024 rok. Prace na planie filmu zakończono w październiku zeszłego roku. Ekipa zdjęciowa pracowała przez dziesięć tygodni w Pradze i Monachium. Na realizację filmu wydano 50 mln dolarów.

Film bazuje na oryginalnym komiksie, którego bohaterem jest Eric Draven, gwiazdor rocka, który w pewną październikową noc zostaje brutalnie zamordowany wraz ze swoją narzeczoną. Po roku od śmierci Eric zostaje wskrzeszony i obdarzony paranormalnymi mocami w celu dokonania zemsty. Pomaga mu władca umarłych, który ukazuje się pod postacią kruka. Obok Skarsgårda, w obsadzie są między innymi Tahliah Debrett Barnett, brytyjska piosenkarka znana pod pseudonimem FKA twigs oraz Danny Huston.

Zainteresuje Cię także:

Reżyserią zajął się Rupert Sanders, znany przede wszystkim jako twórca filmów „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”, w którym zagrali Kristen Stewart Chris Hemsworth.

Wyprodukowaniem filmu zajęli się Edward R. Pressman próbujący od lat doprowadzić do stworzenia nowego „Kruka” oraz Malcolm Gray, współproducent thrillera „21 mostów”, w którym zagrał Chadwick Boseman. Autorem scenariusza jest Zach Baylin („King Richard: Zwycięska rodzina”). 

źródło: deadline.com / zdj. Miramax Films