SkyShowtime zasypuje nas klasycznymi serialami. Teraz przyszła pora na porucznika Columbo!

Mamy ostatnio dobry czas dla fanów klasycznych telewizyjnych produkcji. Do streamingu zawitał właśnie kolejny kultowy tytuł. Tym razem padło na „Columbo”. Pierwsze sezony popularnej produkcji, w której występował Peter Falk właśnie pojawiły się na platformie SkyShowtime.

Serial „Columbo” do obejrzenia online! Premiera na SkyShowtime

Popularny serial kryminalny „Columbo” emitowany oryginalnie w latach 1968–1978 i 1989–2003 trafił w końcu do polskiego serwisu streamingowego. Pierwsze dwa sezony produkcji pojawiły się ostatnio w ofercie platformy SkyShowtime. W Polsce serial można był pierwszy raz zobaczyć w latach 70. ubiegłego wieku na antenie stacji TVP. W kolejnych dekadach produkcja była emitowana wielokrotnie przez innych nadawców.

Bohaterem serialu jest tytułowy porucznik Columbo pracujący w wydziale zabójstw policji w Los Angeles. Pod niechlujnym wyglądem i niefrasobliwym zachowaniem głównego bohatera skrywa się przenikliwy umysł skupiony na wyjaśnianiu wszelkich zagadek kryminalnych. To właśnie „Columbo” doprowadził do spopularyzowania tak zwanego odwróconego układu fabuły. W wielu odcinkach już na początku ujawniano widzom, kto dokonał morderstwa, jakie były jego motywy i finalnie jak doszło do zbrodni. W następnych fragmentach epizodu śledziliśmy natomiast tok całego dochodzenia prowadzonego przez porucznika Columbo.

W głównego bohatera wcielał się Peter Falk. Serial doczekał się w sumie 69 odcinków (45 w latach 1968-1978 i 24 w latach 1989-2003), co przełożyło się na 13 sezonów. Kolejne seria powinny z czasem trafić też na platformę SkyShowtime Ostatnio serwis udostępnił też dwa pierwsze sezony „Detektywa Monka”, pojawiły się też pierwsze serie „Zagubionego w czasie”.

Koniecznie sprawdź:

 

zdj. NBC