Drugi sezon „Ahsoki” w końcu zamówiony przez Disneya!

Debiutancka odsłona serialu o byłej podawance Anakina Skywalkera zakończyła się tak, że trudno byłoby nie spodziewać się od Disney+ kolejnego sezonu. Zaskoczyć może zatem ostatnia wypowiedź grającej w serii tytułową rolę Rosario Dawson. Aktorka przyznała, że w sprawie następnych odcinków „Ahsoki” nadal nie toczą się żadne rozmowy.

Aktualizacja: Studio Lucasfilm potwierdziło dzisiaj w krótkim komunikacie, że oficjalnie zamówiło realizację drugiego sezonu „Ahsoki”. Jego przygotowaniem zajmie się Dave Filonie.

Lucasfilm nie prowadzi rozmów na temat 2. sezonu „Ahsoki”

Finałowy odcinek „Ahsoki” pojawił się w ofercie serwisu streamingowego Disneya jeszcze w październiku ubiegłego roku i od tego czasu nie doczekaliśmy się żadnego jednoznacznego potwierdzenia, by Lucasfilm nosił się z zamiarem nakręcenia drugiego sezonu. Dalszy brak decyzji w tej sprawie zasygnalizowała właśnie sama Rosario Dawson.

Aktorka wcielająca się w byłą Jedi, znaną najlepiej z animacji „Wojny Wlonów” udzieliła wywiadu w ramach nagranego w grudniu podcastu Dagobah Dispatch. W rozmowie, w której omówiła przede wszystkim pracę przy sezonie pierwszym „Ahsoki”, Dawson wskazała, że od czasu zakończenia ubiegłorocznych strajków nie dotarły do niej żadne wieści o kolejnych gwiezdnowojennych projektach. Na bezpośrednie pytanie o przyszłość „Ahsoki” i jej dalszy udział w produkcjach Lucasfilmu aktorka odpowiedziała krótkim „nie” – zaznaczyła jednak, że w najbliższym czasie ma odbyć się spotkanie z innymi członkami obsady. Możliwe, że to zatem wtedy dojdzie do omówienia sytuacji serialu.  

Sprawdź też: SkyShowtime z POTĘŻNYMI premierami w lutym. Na te filmy i seriale czekacie.

Przypomnijmy, że jeszcze od zeszłorocznej odsłony konwentu Star Wars Celebration wiadomo, że wątki wprowadzone przez Dave'a Filoniego i Jona Favreau w serialach rozgrywających się w erze po „Powrocie Jedi” mają doczekać się kulminacji w pełnometrażowym kinowym widowisku, za które Filoni odpowie jako reżyser. Niewykluczone zatem, że część wątków, które otwarto w pierwszym sezonie „Ahsoki” doczeka się rozwinięcia właśnie w formie filmu pełnometrażowego, a nie drugiego sezonu samego serialu. Na tym etapie pomysły twórców tak zwanego „Mandowersum” trzymane są pod kluczem Lucasfilmu – równie prawdopodobne zatem wydają się kolejny sezon i kinowa produkcja. Pamiętajmy też, że jeszcze do niedawna spekulowano o przekształceniu następnych odcinków serialu „The Mandalorian” w film pełnometrażowy, który miałby wprowadzić widzów w fabułę widowiska Filoniego

„Zawsze w ruchu przyszłość jest” – mówi Dave Filoni. Co dalej z „Ahsoką”?

Warto dodać, że sam Dave Filoni, pełniący od listopada funkcję kreatywnego dyrektora Lucasfilmu, o kontynuacji „Ahsoki” wypowiadał się pod koniec ubiegłego roku. W wywiadzie dla Entertainment Weekly główny pomysłodawca serialu wspomniał wówczas, że wytwórnia ma kilka potencjalnych kierunków działania w odniesieniu do historii byłej padawanki Anakina Skywalkera. Odniósł się też do potencjalnego nieprzedłużenia jej solowego serialu na następny sezon. „Otworzyłem [w serialu] kilka wątków, które mogą doczekać się kontynuacji. A jednak, jeżeli okaże się, że [nie będą pociągnięte] to wiem, że przynajmniej sprowadziłem Ezrę do domu, a to było dla mnie naprawdę ważne” – Filoni odniósł się do ponownego pojawienia się w świecie „Gwiezdnych wojen” postaci wprowadzonej w kultowej animacji „Star Wars: Rebelianci”.

Sprawdź też:  Czas, by to kobiety kształtowały „Gwiezdne wojny”! Reżyserka zapowiada film z Rey

„Ale zawsze mamy jakiś plan” – kontynuował Filoni. „Mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczymy [kontynuację]. To mogłoby być naprawdę dobre. Pamiętajmy jednak, że przygotowanie [pierwszego sezonu] Ahsoki było bardzo czasochłonne (...)”. „Zawsze w ruchu przyszłość jest” – dodał na koniec przywołując kultową kwestię z „Imperium kontratakuje”. Mówiąc krótko – przyszłość „Ahsoki” jest równie niejednoznaczna, co kształt najbliższej odsłony „The Mandalorian”, a cliffhanger z finałowego odcinka, jeżeli w ogóle doczeka się rozwinięcia, to z pewnością nie w najbliższym czasie.  

Źródło: Bespin Bulletin / zdj. Disney