Apple przyjrzy się sprawie, która zainspirowała twórców „Obecności 2”. Oto historia „Poltergeista z Enfield”

Sezon na dekonstrukcję faktów za dreszczowcami z serii „Obecność” trwa. Po tym jak dokument o sprawie opętania z trzeciej odsłony cyklu zapowiedział Netflix, własną produkcję – tym razem poświęconą nawiedzonemu domowi z drugiego filmu Jamesa Wana – przedstawiło Apple TV+. Zobaczcie zwiastun.

W czteroczęściowej serii dokumentów „Poltergeist z Enfield” Apple przybliży historię rzekomego nawiedzenia, do którego miało dojść w latach 70. na przedmieściach Londynu. „Poznaj mrożącą krew w żyłach, prawdziwą historię najsłynniejszego na świecie przypadku poltergeista, dzięki oryginalnym nagraniom audio zarejestrowanym w domu i ukazującym rozwój wydarzeń” – czytamy w oficjalnym opisie serii.

Produkcja ma opierać się na ponad 250 godzinch nagrań i spróbować odtworzyć wydarzenia, które zainspirowały twórców Warnera do nakręcenia filmu grozy o małżeństwie demonologów, Eda i Lorraine Warren. Za oryginalne nagrania odpowiada Maurice Grosse, detektyw do spraw nadprzyrodzonych, który w latach 70. przyglądał się incydentom w Enfield. Na potrzeby serii dokumentalnej studio wybudowało replikę domu, w którym miało dojść do nawiedzenia – nagrania dźwiękowe zostały następnie połączone z inscenizowanym scenami odtwarzającym prawdodpobny bieg zdarzeń. W odcinkach zobaczymy też rozmowy z faktycznymi osobami zaangażowanymi w sprawę. 

Sprawdź też:

Za wyprodukowanie serii Apple TV+ odpowiada wspólnie z firmami MetFilm i Concordia Studios. Reżyserem został Jerry Rothwell

Premierę w ofercie streamera zaplanowano na 27 października.

Źródło: Deadline / zdj. Apple / Warner Bros.