Niezrażeni recenzjami nowego filmu Taiki Waititego? To zobaczcie kolejną zapowiedź „Pierwszego gola”

Niedługo po tym, jak do sieci trafiły pierwsze recenzje nowego filmu Taiki Waititiego, produkcja z Michaelem Fassbenderem w roli trenera amatorskiej drużyny piłkarskiej reprezentującej Samoa Amerykańskie doczekała się następnej zapowiedzi.

W produkcji opartej na prawdziwych wydarzeniach pierwsze skrzypce zagrał Michael Fassbender („Wstyd”, „Prometeusz”), który wciela się w Thomasa Rongena. Film opowie historię przejęcia przez holenderskiego trenera amatorskiej drużyny piłkarskiej reprezentującej Samoa Amerykańskie. Pod wodzą Rongena drużyna odnotowała swoje pierwsze zwycięstwo w historii, dzięki czemu awansowała na 173 miejsce w rankingu FIFA. Było to największe osiągnięcie kadry od czasów powołania reprezentacji.  

W filmie zobaczymy też: Oscara Knightleya, Davida Fane'a, Beulaha Koale, Uliego Latukefu, Rachel House, Willa Arnetta, Elizabeth Moss, Frankie Adams, Angusa Sampsona oraz Rhysa Darby'egoTaika Waititi wyreżyserował film do własnego scenariusza, który napisał wraz z Ianem Morrisem („The Inbetweeners”) na podstawie filmu dokumentalnego o tym samym tytule z 2014 roku.

Sprawdź też:

Choć za oceanem film zadebiutuje w drugiej połowie listopada, na polską premierę będzie trzeba zaczekać aż do 5 stycznia przyszłego roku.

zdj. Searchlight Pictures