Apple TV+ chce mieć swoją „Grę o Tron”. „Fundacja” zaplanowana na wiele sezonów!

Za nami premiera finałowego odcinka drugiego sezonu serialu „Fundacja”, produkcji, która realizacyjnym rozmachem może rywalizować nawet z hitami dużego ekranu. Jak wygląda przyszłość serii bazującej na twórczości legendarnego Isaaca Asimova? Twórca serialu David S. Goyer zapewnia, że ma przygotowany długoletni plan na rozwijanie serialowej historii. Ilu zatem sezonów możemy się spodziewać? Wygląda na to, że „Fundacja” będzie niczym „Gra o Tron

Czy będzie 3. sezon serialu „Fundacja?

Serialowa „Fundacja” oparta na klasycznej serii powieści science fiction autorstwa Isaaca Asimova, zadebiutował na platformie Apple TV+ we wrześniu 2021 roku. Produkcja opowiada historię upadku Imperium Galaktycznego i próby ocalenia ludzkości przez grupę wyrzutków, którzy tworzą tytułową Fundację. Drugi sezon „Fundacji” pojawił się na platformie Apple TV+ dokładnie 14 lipca, a jego ostatni, dziesiąty epizod widzowie mogli zobaczyć przed kilkoma dniami.

Jak na razie Apple TV+ nie ogłosiło jeszcze oficjalnego przedłużenia serialu na trzeci sezon, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że produkcja doczeka się kontynuacji. Twórca i showrunner serialu, David S. Goyer, zapewniał w wywiadach, że ma skonstruowany rozległy plan na całą serialową sagę bazującą na twórczości Asimova i chciałby zrealizować aż osiem sezonów serialu! Goyer zapewniał też, że ekipa jest gotowa do rozpoczęcia prac nad trzecim sezonem i czeka tylko na zielone światło od Apple oraz na zakończenie strajków.

Sprawdź też:

Kiedy możemy spodziewać się premiery 3. sezonu „Fundacji”?

Ze względu na obecną sytuację w Hollywood trudno obecnie przewidzieć dokładną datę premiery trzeciego sezonu „Fundacji”. Biorąc jednak pod uwagę to, ile trwały zdjęcia do pierwszego i drugiego sezonu, można założyć, że jeśli prace nad trzecim sezonem wystartują na początku przyszłego roku, to powrotu serialu możemy spodziewać się pod koniec 2024 roku.

David S. Goyer potwierdził, że w nowej serii czeka nas duży przeskok czasowy. Fabuła trzeciego sezonu będzie oparta na drugiej części powieści Asimova i obejmuje mniej więcej okres od 150 do 230 lat po założeniu Fundacji. Goyer stwierdził jednak, że według niego widzowie serialu potrzebują znajomych elementów, aby przenieść się z jednego stulecia do drugiego i właśnie dlatego postanowił sięgnąć po rozwiązania fabularne, które daje mu gatunek science fiction, aby ułatwić widowni obcowanie z nowymi historiami. Mamy więc spodziewać się znajomych twarzy w nowych odcinkach.

Sprawdź też: Przedstawiamy listę serialowych i filmowych hitów na cały tydzień! Netflix, HBO Max, Disney+ i wiele więcej!

„Doskonale zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą w adaptacji pracy Asimova, szczególnie ze względu na to, że ta książka jest tak naprawdę zbiorem krótkich opowiadań, w których nie ma wielu stałych postaci, jest próba obejścia antologicznej natury szczególnie pierwszej książki. (...) Zastanawialiśmy się, jak, poprzez możliwości gatunku science fiction, utrzymać niektóre z tych postaci. To było naprawdę największe wyzwanie, wiedząc, że publiczność będzie potrzebować takiego połączenia, znajomych twarzy, które będą ich przenosić z jednego wieku do drugiego. Jedna z postaci jest jednak robotem, mamy do tego dynastię genetyczną, pomyślałem więc, że będzie to dobry sposób na pokazanie na ekranie przynajmniej tych samych twarzy, mimo że niekoniecznie będą to te same postacie. Istnieje też możliwość użycia takich rzeczy jak kriogeniczny sen, aby Gaal mogła przenieść się z jednego stulecia do kolejnego”.

źródło: cinemablend.com / zdj. Apple