Carrie-Anne Moss w klimatach „Matrixa”. A to zapowiedź nowych „Gwiezdnych wojen”!

W nowej zapowiedzi „Gwiezdnych wojen: Akolity” Carrie-Anne Moss przypomni Wam o kultowej kreacji Trinity w niemniej kultowym cyklu filmów „Matrix”. W serialu Lucasfilmu aktorka zagrała rolę Indary, mistrzyni Jedi z czasów Wielkiej Republiki.

„Gwiezdne wojny: Akolita” – o czym opowiada nowy serial? Kiedy premiera?

Akcja „Akolity” rozegra się w czasach poprzedzających „Mroczne widmo”. W produkcji zobaczymy, jak u kresu epoki zwanej Wielką Republiką (a więc na około sto lat przed filmowymi prequelami) w galaktyce na nowo pojawiają się mroczne siły. Główni bohaterowie – była padawanka Jedi i dawny mistrz – spróbują rozwikłać serię brutalnych zbrodni i w efekcie trafią na trop szerszej konspiracji. Carrie Anne-Moss gra w w serialu mistrzynię Indarę, „potężną fizycznie i umysłowo wojowniczkę”. W zapowiedzi zatytułowanej „Conflict” jej bohaterka mierzy się z Mae, ekspadawanką graną przez Amandlę Stenberg.

Sprawdź też: Sigourney Weaver dołączy do świata „Gwiezdnych wojen”. Zagra w filmie z Grogu

Przypomnijmy, że czas akcji serialu omówiła jeszcze w ubiegłym roku główna twórczyni serii, Leslye Headland: „Oglądając Mroczne widmo zawsze zastanawiałam się jak to się stało, że do tego doszło? Do tego, że lord Sithów jest w stanie zinfiltrować senat i żaden z rycerzy Jedi nie zdał sobie z tego sprawy. Co poszło nie tak? Jakie scenariusze nas do tego doprowadziły?.

Gwiezdne wojny: Akolita” rozgrywa się w czasach pokoju. „Używamy określenia Renesans albo Oświecenie. Szaty Jedi są złote i białe – jakby nigdy nie miały okazji, by narażać się na wybrudzenie” – opisywała Headland. „Założenie jest takie, że mogli sobie na to pozwolić. Rzadko wdawali się w jakiekolwiek potyczki”.

„Gwiezdne wojny: Akolita” zadebiutuje na Disney+ dokładnie 4 czerwca tego roku. Na start do widzów trafią dwa odcinki.

Obok Moss i Stenberg (znanej między innymi z komediowego dreszczowca „Bodies Bodies Bodies” studia A24) w obsadzie nowego serialu osadzonego w odległej, odległej galaktyce są przede wszystkim: Lee Jung-Jae („Squid Game”), Dean Charles Chapman („1917”), Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Charlie Barnett („Russian Doll”), Manny Jacinto („Dobre miejsce”) oraz Dafne Keen („Logan”).

zdj. Disney / Lucasfilm