Charlize Theron zagra u Alfonso Cuaróna. Szykuje się mocny kandydat do Oscarów!

Charlize Theron już za chwilę wejdzie na plan nowego filmu. Popularna aktorka zagra w nowej produkcji tworzonej przez Alfonso Cuaróna, laureata Oscara za film „Roma”. Film zatytułowany „Jane” opowie o relacji legendarnego pisarza Philipa K. Dicka z jego zmarłą siostrą.

Charlize Theron zagra siostrę Philipa K. Dicka

O nowym projekcie Cuaróna pierwszy raz usłyszeliśmy w lipcu zeszłego roku, kiedy mówiło się, że zarówno on, jak i Theron są z nim związani jako producenci. Dzisiaj mamy już natomiast pewność, że Charlize Theron zaangażuje się w projekt również jako główna gwiazda, a Alfonso Cuarón będzie odpowiadał za wyreżyserowanie filmu. Dla meksykańskiego reżysera będzie to pierwszy projekt od pięciu lat i czasu premiery oscarowej „Romy”. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z Hollywood prace na planie mają ruszyć chwilę po zakończeniu strajku aktorów. Ekipa, na którą czeka już gotowy plan zdjęciowy, ma nadzieję, że uda im się wejść na plan w listopadzie tego roku. To pozwalałoby sądzić, że „Jane” będzie gotowa na końcówkę przyszłego roku.

Film skupi się na pokazaniu silnej relacji Philipa z jego siostrą bliźniaczką Jane, która zmarła sześć tygodni po urodzeniu. Jej śmierć wyjątkowo mocno dotknęła Dicka oraz wywarła w kolejnych latach spory wpływ na jego twórczość. Produkcja zapowiadana jest jako poruszająca i trzymająca w napięciu mroczna opowieść o wyjątkowej relacji kobiety z jej, równie błyskotliwym, co budzącym niepokój, bliźniakiem. Próbując ratować swojego brata przed bezkresnym zanurzeniem się w problemy rzeczywistego i wyimaginowanego świata, Jane coraz mocniej zagłębia się w fascynujący świat fikcji, który stworzył Philip K. Dick. Autorką historii do filmu jest Isa Hackett, córka Philipa K. Dicka.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: hecinemaholic.com / Paul Smith / depositphotos