Apple TV+ przynosi na weekend nową serialową premierę! To będzie kolejny hit?

Apple TV+ proponuje swoim widzom na najbliższy weekend nową serialową premierę. Od dzisiaj w serwisie dostępne są odcinki „The Changeling”. O czym opowiada nowy serial z gwiazdorem „Atlanty” i jakie zbiera opinie?

Nowy serial od Apple TV+ na weekend. To połączenie baśni i horroru

The Changeling” to serialowe połączenie horroru i baśni dla dorosłych, wpisane w fantasmagoryczną odyseję po Nowym Jorku. Serial opowiada historię Apolla (w tej roli pojawia się znany z „Atlanty” i „Przepraszam, że przeszkadzam” LaKeith Stanfield) i Emmy (Clark Backo), młodych rodziców, którzy usiłują poradzić sobie z wyzwaniami rzucanymi przez nową codzienność. Choć Emma zaczyna wykazywać objawy depresji, Apollo wkrótce odkrywa, że rozpacz małżonki ma jeszcze mroczniejszą przyczynę. Nim bohater zdoła jej pomóc, Emma popełnia pewien przeraźliwy czyn, a następnie bez wyjaśnienia znika. Apollo rusza śladem żony i zaginionego dziecka, poruszając się po surrealistycznym świecie: trafia na zaginioną wyspę, posępne cmentarzysko i do puszczy, w której ożywają stare legendy imigrantów.

Serial zbiera dobre opinie od krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes przy 27 tekstach pozytywnie ocenia go 70% recenzentów. Średnia nota wynosi natomiast 6,80 w dziesięciostopniowej skali. Jako showrunnerka i scenarzystka za serial odpowiada Kelly Marcel, mająca w dorobku teksty między innymi do pierwszego Venoma” z Tomem Hardym i „Cruelli” z główną rolą Emmy Stone. Za reżyserię serialu odpowiada z kolei Melina Matsoukas, znana głównie z pracy przy teledyskach takich artystów jak Ludacris, Beyoncé, Rihanna czy Snoop Dogg. Serial jest adaptacją powieści Victora LaValle'a.

Koniecznie przeczytaj najważniejsze newsy z ostatnich dni:

W obsadzie serialu są także: Adina Porter („American Horror Story”), raper Samuel T. Herring, Malcolm Barrett („Poza czasem”) i Jared Abrahamson („Na górze”). Pierwszy sezon będzie liczył osiem odcinków. Na ten moment do oferty serwisu trafiły trzy epizody. Kolejne będą trafiały do widzów w tygodniowych odstępach.

zdj. Apple TV+