Czy „Predator: Prey” doczeka się kontynuacji? Reżyser Dan Trachtenberg komentuje sugestywną końcówkę filmu

Predator: Prey”, które debiutowało ostatnio na Disney+, zagwarantowało nierównej franczyzie zastrzyk nowej energii. Sukces widowiska pośród krytyków i fanów pociągnął za sobą natychmiastowe dyskusje o potencjalnym sequelu. Co ciekawe, sugestię, że historia Naru doczeka się kontynuacji, zawarto jeszcze w napisach końcowych widowiska. Uwaga, poniżej znajdą się SPOILERY.

Wraz z pokonaniem Predatora w zakończeniu „Prey”, główna bohaterka z sukcesem przechodzi rytuał kühtaamia i w oczach plemienia Komanczów staje się prawdziwą łowczynią. Choć film wieńczy zatem jednoznaczny happy end dla młodej rdzennej Amerykanki, już w sekwencji towarzyszącej napisom końcowym znalazła się podpowiedź, że nie było to jej ostatnie starcie z kultowymi kosmicznymi drapieżnikami.

Grafiki imitujące rysunki Komanczów, które towarzyszą końcowej części filmu, przeprowadzają widzów przez fabułę, ale nie kończą historii na pokonaniu Predatora. Ostatnia z ruchomych ilustracji przedstawia kilka statków Yautja zmierzających w stronę bohaterów celebrujących ukończenie rytuału. O tej sekwencji wspominał w wywiadzie sprzed premiery filmu reżyser i współscenarzysta Dan Trachtenberg.

Prey-2-czy-powstanie-sequel.JPG

Prey-Dan-Trachtenberg.JPG

Sprawdź tez: Dlaczego nowy „Predator” trafia prosto do streamingu? Chodzi o poprawienie wizerunku Hulu – tłumaczy reżyser

„Myślę, że na pewno coś w tym jest... jest tak wiele filmów, które postrzega się jako zaczątki franczyzy, że film, który jest po prostu kompletny, wydaje się czymś bardzo świeżym” – czytamy w rozmowie reżysera z serwisem ComicBookMovie. „To powiedziawszy, zdecydowaliśmy się na coś bardzo unikalnego w tym zakresie. Podczas gdy inne filmy mogłyby mieć scenę po napisach, my umieściliśmy element historii w samych napisach końcowych”.

W wywiadzie Trachtenberg przyznał, że nie wie, czy dane mu będzie nakręcić kontynuację „Prey”, ale zakończenie i otwarta sugestia dalszej walki z Predatorami rodzi interesujące możliwość. „Pozostawiliśmy miejsce na wiele potencjalnych rodzajów kontynuacji. Nie wiem, czy jesteśmy gotowi by powiedzieć, co dokładnie chcielibyśmy zrobić dalej, ale myślę, że jest naprawdę wiele fajnych możliwości”.

Sprawdź też: „Predator: Prey” – recenzja filmu. Tak, to najlepsza część cyklu o Predatorze

Wprawdzie nie dysponujemy jeszcze dokładnymi wynikami oglądalności nowego „Predatora”, ale reakcja na film, którą można odczytać w powiązanych z widowiskiem trendujących wpisach w sieci sugeruje, że platformy Hulu i Disney+ doczekały się kolejnego wielkiego hitu. Możemy więc oczekiwać, że na pierwsze informacje o sequelu nie będzie trzeba długo czekać. Trzymamy kciuki by za drugim razem, film trafił jednak najpierw na ekrany kin

Źródło: Comicbookmovie / zdj. Hulu / Disney