Jeden z najlepiej ocenianych seriali ostatnich lat nadal nieobecny w Polsce, a AMC zamówiło już trzeci sezon!

Kryminalny serial „Dark Winds” zbierający wyjątkowo wysokie oceny od krytyków i widzów, został odnowiony na trzeci sezon przez stację AMC. Produkcja zabierająca nas do Ameryki lat 70. ubiegłego i opowiadający historię policjantów z plemienia Nawaho cały czas nie jest jednak dostępny w Polsce.

O czym opowiada serial „Dark Winds”. Kto wystąpił w obsadzie?

Serial „Dark Winds” bazuje na serii powieści „Leaphorn i Chee” autorstwa Tony'ego Hillermana. Akcja serialu rozgrywa się na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie dwaj policjanci z plemienia Nawaho, Joe Leaphorn i Jim Chee, rozwiązują kryminalne sprawy. Serial łączy elementy thrillera, dramatu i westernu i skupia się na ukazaniu zderzenia dwóch światów: współczesnego i duchowego.

W rolach głównych serialu Dark Winds występują Zahn McClarnon jako Joe Leaphorn i Kiowa Gordon jako Jim Chee. McClarnon jest znany z ról w serialach takich jak „Fargo” i „Westworld”, a Gordon zagrał w sadze „Zmierzch”. W obsadzie serialu znajdują się także Jessica Matten jako Emma Leaphorn, Noah Emmerich jako szeryf Gordo Sena, Robert Knepper oraz Martin Sensmeier.

Pierwsze dwa sezony „Dark Winds” zostały pozytywnie ocenione przez krytyków na 100%. Wśród widzów pozytywnie produkcję ocenia natomiast 86% głosujących.

Dark Winds oceny serialu-min.png

Kiedy premiera trzeciego sezonu serialu Dark Winds?

Stacja AMC nie podała jeszcze oficjalnej daty premiery trzeciego sezonu serialu, ale zakulisowe źródła donoszą, że premiery możemy się spodziewać na początku 2025 roku. Będzie to oznaczało zmianę okresu, w którym debiutują nowe odcinki, bowiem pierwszy sezon serialu miał premierę w lipcu 2021 roku, a drugi debiutował w sierpniu 2023 roku. Każdy sezon składa się z sześciu odcinków.

Twórcy serialu „Dark Winds” już wcześniej wyrażali chęć kontynuowania produkcji w trzecim sezonie. Producent wykonawczy Chris Eyre zapowiadał w wywiadzie dla TVLine, że nie odczuwa, aby serial wyczerpał już swój potencjał i przekonywał, że chciałby poznać dalszy losy postaci. Eyre podkreślił także, że jest jeszcze wiele historii do opowiedzenia w świecie stworzonym przez Hillermana.

Gdzie można w Polsce oglądać serial Dark Winds”?

Serial „Dark Winds” emitowany jest w Stanach Zjednoczonych na platformie AMC+. W Polsce produkcja cały czas nie jest jednak dostępna. Nie zobaczymy jej aktualnie na żadnej z platform streamingowych i na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby „Dark Winds” miał w najbliższym czasie trafić do naszego kraju.

W czerwcu 2022 roku mówiło się o premierze platformy AMC+ w Europie, w tym także w Polsce. Od tego czasu nie doczekaliśmy się żadnej konkretnej aktualizacji tych informacji, a pierwotnie mówiło się, że serwis trafi do nas w pierwszym kwartale 2023 roku.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: deadline.com / zdj. AMC