Kevin Costner błagał o powrót do „Yellowstone”? Zaskakujące doniesienia o przyszłości serialu!

Zamieszanie wokół serialu „Yellowstone” osiągnęło właśnie kolejny poziom. Trwający od miesięcy konflikt Kevina Costnera z twórcą największego telewizyjnego hitu ostatnich lat nabrał na dodatek zupełnie nowego wymiaru, po tym, jak ogłoszono, że środowisko gwiazdora miało wręcz błagać Sheridana o możliwość przywrócenia Costnera do „Yellowstone” na kolejne sezony!

Kevin Costner chciał wrócić do „Yellowstone”? Co dzieje się za kulisami?

Zamieszanie wokół udziału Kevina Costnera w ostatnich odcinkach finałowego sezonu serialu „Yellowstone” jeszcze raz nabiera tempa. Po tym, jak ogłoszono, że produkcja zakończy się po wyemitowaniu drugiej części piątego sezonu z powodu zakulisowych spięć pomiędzy Costnerem i Sheridanem, obydwie strony konfliktu zdążyły przedstawić w mediach – osobiście lub za pośrednictwem swoich przedstawicieli – własne stanowiska w tej sprawie. Teraz zupełnie nowe światło na dalszy rozwój wydarzeń rzucił nowy raport Matthew Belloniego słynącego z dobrych źródeł w hollywoodzkiej branży. Okazuje się, że Costner miał zmienić zdanie w kwestii dalszej współpracy przy serialu i wyraził zainteresowanie powrotem do roli Johna Duttona!

Nowe doniesienia potwierdzają, że Sheridan ukończył już prace nad scenariuszami do drugiej części piątego i zarazem finałowego sezonu i nie uwzględnił w nich w ogóle postaci Duttona granej przez Costnera! Kiedy aktor dowiedział się o tym, że został całkowicie wypisany z ostatnich odcinków „Yellowstone”, jego przedstawiciele skontaktowali się z Sheridanem i Paramount Network, w celu zbadania gruntu na ewentualny powrót Costnera do roli Johna Duttona. Mówi się nawet, że osoby reprezentujące Costnera de facto błagały Sheridana i przedstawicieli Paramount, aby pozwolili wrócić gwiazdorowi nie tylko na drugą część piątego sezonu, ale także na szóstą i siódmą serię.

Koniecznie przeczytaj: Tak tanio Disney+ już nie dostaniecie! Jak zapewnić sobie tańsze oglądanie nawet na rok?

Co dalej z postacią Johna Duttona? Kevin Costner może zablokować jego śmierć

Sheridan był podobno gotowy na to, aby ponownie uwzględnić bohatera Costnera w kolejnych odcinkach „Yellowstone” i rozmawiał o tym z aktorem w lipcu tego roku, ale dyskusje zakończyły się fiaskiem. Wszystko przez to, że Costner przedstawił Sheridanowi listą żądań, na której znalazły się między innymi wymagania dotyczące większej gaży, skrócenia okresu zdjęciowego i prawa do przegląda i zatwierdzania scenariuszy. Aktor domagał się możliwości weta do każdego tekstu napisanego przez Sheridana, na co twórca „Yellowstone” nie chciał się jednak zgodzić.

Całe to zamieszanie jeszcze mocniej komplikuje sytuację związaną z tym, jak zakończy się „Yellowstone”. Źródło odpowiedzialne za te doniesienia twierdzi, że aktualnie bardziej iż kiedykolwiek wcześniej prawdopodobne jest to, że Costner w  ogóle nie wróci w ostatnich odcinkach serialu. Jeśli jednak Sheridan chciałby zabić Johna Duttona poza ekranem – w jednym z wywiadów wspominał, że tego typu zagrywki nie są w jego stylu – to musiałby uzyskać na to zgodę samego Costnera. Aktor ma mieć bowiem zapisaną w kontrakcie klauzulę „moralnej śmierci”. Klauzula ta oznacza, że John Dutton nie może zostać uśmiercony w sposób, który byłby wstydliwy lub żenujący i odbijał się na wizerunku Costnera oraz jego rodziny.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: puck.news / zdj. Paramount Pictures