Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone: Duet, który ma podbić galę Oscarów!

Niedługo w kinach zaroi się od filmowych produkcji, które będą najmocniej walczyły o tegoroczne Oscary. Oprócz wielu znanych twarzy – jak to zwykle bywa w oscarowym sezonie – na ekranie pojawi się też kilka zupełnie nowych nazwisk, z których kilka ma szanse na zapisanie się w historii kina. Duet oparty na doświadczeniu i świeżej krwi prezentują w tym roku Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone. Oboje będą walczyć o Oscary za role w filmie Czas krwawego księżyca.

Rusza oscarowe szaleństwo: Czy DiCaprio i Gladstone zdobędą statuetki?

Apple TV+ będzie miało w tym roku dwa filmowe tytuły, które mają spore szanse na zaistnienie w sezonie nagród. Jako pierwszy do kin trafi Czas krwawego księżyca w reżyserii Martina Scorsese. Produkcja została już entuzjastycznie przyjęta na festiwalu w Cannes, a przez niektórych krytyków jest określana wręcz jako jeden z najlepszych filmów tego wieku i najlepszy film legendarnego twórcy Taksówkarza. Spore pochwały po premierze w Cannes zbierała między innymi Lily Gladstone wcielająca się w Mollie Burkhart, rdzenną amerykankę, która znalazła się w samym krwawej i mrocznej intrygi kryminalnej. Najnowsze doniesienia ujawniają, że aktorka zostanie zgłoszona do walki o Oscara i co jeszcze ciekawsze, Apple chce, aby Gladstone walczyła o statuetkę za najlepszą rolę pierwszoplanową. Wcześniej zakładano raczej, że aktorka zostanie sklasyfikowana jako drugoplanowa bohaterka historii. To oznacza, że Czas krwawego księżyca może mieć na oscarowej gali dwóch reprezentantów w głównych kategoriach aktorskich. Do walki o nominację za pierwszoplanową rolę męską wystawiony zostanie Leonardo DiCaprio.

Koniecznie sprawdź też:

Czas krwawego księżyca ruszy do walki o wszystkie najważniejsze Oscary!

Jeśli Lily Gladstone odebrałaby Oscara za swoją rolę, to przeszłaby do historii jako pierwsza kobieta o indiańskim pochodzeniu, która została nagrodzona tą najważniejszą statuetką w świecie kina. Przed pojawieniem się w filmie Scorsese aktorka występowała w mało popularnych lub telewizyjnych tytułach takich jak serial „Billions” czy „Certain Women” oraz „Freeland”. Oczywiście Czas krwawego księżyca” będzie starał się także o nominacje w najważniejszych kategoriach takich jak najlepszy film, reżyseria, a także scenariusz adaptowany (Eric Roth, Scorsese), scenografia (Jack Fisk, Adam Willis), zdjęcia (Rodrigo Prieto), kostiumy (Jacqueline West), montaż (Thelma Schoonmaker), charakteryzacja (nie zostaną ogłoszone), dźwięk, efekty specjalne i oryginalna ścieżka dźwiękowa (nieżyjący już Robbie Robertson).

Zgłoszeń do Oscarów można składać do 18 listopada 2023 roku. Wstępne głosowanie rozpocznie się 18 grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone już trzy dni później. Głosowanie na nominowanych potrwa z kolei od 11 do 16 stycznia 2024 roku. Laureatów Oscarów za najlepsze filmowe osiągnięcia 2023 roku poznamy w niedzielę 10 marca 2024 roku. W Polsce będzie to noc z niedzieli na poniedziałek 11 marca.

To też Cię zainteresuje:

źródło: variety.com / zdj. Apple TV+ / Sony Pictures