Kiedy „Oppenheimer” trafi na VOD? Na premierę trzeba wyjątkowo długo poczekać!

Oppenheimer” to jeden z największych kinowych hitów tego roku i produkcja, która na stałe wpisała się w historię światowego kina. Historia o amerykańskim fizyku stojącym na czele zespołu odpowiadającego za budowę pierwszej bomby atomowej, podbiła kina i wygenerowała gigantyczne zyski. Wiele osób zastanawia się jednak, kiedy będzie można obejrzeć film online. Okazuje się, że nie tak szybko, jak byśmy chcieli.

Czekasz na „Oppenheimera” w VOD? Warto uzbroić się w cierpliwość

Christopher Nolan znany jest jako wielki zwolennik kinowego doświadczenia i mocno sprzeciwia się szybkiemu przenoszeniu filmów do cyfrowej dystrybucji. Reżyser nie ukrywał swojego niezadowolenia z decyzji Warnera, który w 2021 roku wypuszczało wszystkie swoje filmy w hybrydowej dystrybucji, co oznaczało jednoczesne premiery w kinach i na HBO Max. To właśnie dlatego Nolan zerwał współpracę z wytwórnią, którą przez lata traktował jak swój filmowy dom i związał się z Universal Pictures, wytwórnią, która dała mu pełną kontrolę nad projektem i zagwarantowało długie okno dystrybucyjne w kinach.

Od tygodni mówiło się, że „Oppenheimer” będzie dostępny w cyfrowej dystrybucji najprawdopodobniej dopiero po 120 dniach od premiery kinowej, czyli najwcześniej 18 listopada 2023 roku. Dzisiaj pojawiły się informacje potwierdzające, że produkcja Nolana pojawi się w serwisach VOD dopiero pod koniec listopada. Wtedy będzie można wypożyczyć lub kupić film do obejrzenia. Użytkownicy chcący zobaczyć go na platformie streamingowej będą musieli poczekać jeszcze dłużej – film ma się pojawić w streamingu dopiero na początku przyszłego roku, prawdopodobnie około połowy stycznia 2024 roku. Na ten moment mamy jedynie pewność, że w Polsce produkcja dostępna będzie na platformie SkyShowtime.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Universal Pictures