„Diuna” wkracza do świata LEGO! Ten zestaw zachwyci fanów filmu – są też figurki z bohaterami

Niedawno obchodziliśmy drugą już premierę kinowej „Diuny” i gdyby nie zamieszanie związane ze strajkami w Hollywood, to przygotowywalibyśmy się właśnie do premiery wyczekiwanej kontynuacji. Opóźnienie kinowego debiutu drugiejDiuny” fanom serii spróbuje osłodzić LEGO. Kultowa seria stworzona przez Franka Herberta doczeka się bowiem specjalnego zestawu klocków w ramach serii Ikony. A tak się on prezentuje!

Diuna” wkracza do świata klocków LEGO! Będą figurki z głównymi bohaterami

W ramach popularnej i cenionej przez fanów LEGO serii Ikony doczekamy się zestawu poświęconego bohaterom filmowej „Diuny”. Zaprezentowany dzisiaj zestaw przedstawia zrekonstruowany ornitopter, którym posługiwali się mieszkańcy Arrakis. Model będzie składał się z 1369 klocków i dysponował rozkładanymi oraz machającymi skrzydłami. Do tego dojdzie też rozkładane podwozie i otwierany kokpit.

Powietrzny statek przypominający ważkę nie będzie jednak jedyną atrakcją dla fanów LEGO i powieści Herberta. W zestawie znajdzie się dodatkowo osiem kultowych postaci z filmu: Paul Atryda, Lady Jessika, Gurney Halleck, Chani, Leto Atryda, Liet Kynes, Duncan Idaho i baron Harkonnen w swojej długiej szacie. Statek będzie można ustawić w trybach: lotu i lądowania. Jego wymiary po złożeniu wyniosą 23 cm wysokości, 57 cm długości i 79 cm szerokości.

Premierę zestawu zaplanowano na 1 lutego 2024 roku, czyli ponad miesiąc przed wejściem do kin drugiej części „Diuny”, która pojawi się na ekranach 15 marca. W Polsce cena zestawu wynosi 779,99 zł.

Koniecznie sprawdź też inne wiadomości o filmach i serialach:

diuna zestaw lego-min.jpg

diuna zestaw lego ikony-min.jpg

zdj. Warner Bros. / LEGO