„Diuna” wróciła i rządzi w kinach! Świetne otwarcie nowego filmu Warnera

W kinach rządzi „Diuna”! Najnowsza produkcja z  Timothéem Chalametem przyciągnęła tłumy widzów i zaliczyła rewelacyjny wynik, który zapowiada świetne otwarcie podczas pierwszego weekendu.

Diuna 2 ze świetnym startem! Oczekiwania rosną

Podczas czwartkowych pokazów film „Diuna: część druga” zebrał od widzów bardzo dobre 12 mln dolarów! Wynik ten obejmuje co prawda wcześniejsze pokazy specjalne, z których zebrano 2 mln dolarów, ale nawet kwota 10 mln dolarów jest zdecydowanie lepszym wynikiem od tego, który osiągnęła pierwsza część serii. Aż 38% z tej kwoty pochodziło z kin IMAX. Widzowie zapłacili za bilety do sal premium aż 4,5 mln dolarów! To niewiele mniej, niż wyniósł cały przychód pierwszej „Diuny” podczas pierwszych pokazów. W 2021 roku produkcja Warnera zgarnęła bowiem 5,1 mln dolarów.

To Cię zainteresuje: Zakończenie „Diuny 2” mocno różni się od książki. Co zmieniono?

Jest to zdecydowanie lepsze otwarcie od takich produkcji jak „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” (8,8 mln dolarów) czy „Eternals” (9,5 mln dolarów). Film z łatwością przebił też rezultaty ostatnich superbohaterskich premier studia: Czarnego Adama” (7,6 mln dolarów) drugiego „Aquamana” (4,5 mln dolarów) czy „Flasha” (9,7 mln dolarów).

Sprawdź też: Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Nowy film Warnera wchodzi do kin.

Diuna 2 premiera

Warner miał jednak też kilka wyraźnie większych otwarć w erze postkowidowej. Wystarczy wspomnieć „Batmana” (21,6 mln dolarów) czy „Barbie” (22,3 mln dolarów). Pierwsza część zebrała w piątek 17,5 mln dolarów, a weekend kończyła z wynikiem 41 mln dolarów. Kontynuacja jest na dobrej drodze to podwojenia tego rezultatu.

Biorąc pod uwagę świetne oceny od krytyków i widzów, prognozy na weekend przewidują otwarcie nie mniejsze niż 80 mln dolarów. Najbardziej optymistyczne prognozy mówią nawet o wyniku w okolicach 90 mln dolarów z samego amerykańskiego rynku. Jak już informowaliśmy na Filmożercach, budżet drugiej części wzrósł względem poprzedniczki ze 165 do 190 mln dolarów.

zdj. Warner Bros.