Dostaniemy kolejne arcydzieło? Reżyserka „Psich pazurów” chce szybko wrócić z nowym filmem

Jane Campion, reżyserka nagrodzonego w zeszłym roku Oscarem filmu „Psie pazury”, chce szybko wrócić na ekrany kin ze swoją kolejną produkcją. Z Australii docierają do nas informacje, że reżyserka ma już gotowy scenariusz do swojego następnego filmu i planuje rozpocząć zdjęcia w przyszłym roku.

Jane Campion szykuje już kolejny film. Zdjęcia ruszą w 2024 roku

Psie pazury” opowiadające o konflikcie między dwoma braćmi, właścicielami rancza w Montanie, który nasila się, gdy jeden z nich żeni się z miejscową wdową, trafiły do widzów w 2021 roku. Produkcja powstała dla platformy Netflix i była jednym z głównych kandydatów do walki o Oscary. Ostatecznie film okazał się jednak największym przegranym gali i z 12 nominacji na statuetkę zamienił tylko jedną z nich.

Swoim najnowszym filmem Jane Campion wróciła do kina po dwunastoletniej przerwie. Wszystko wskazuje jednak na to, że niepowiedzenie „Psich pazurów” na Oscarach nie zniechęciło reżyserki do kontynuowania pracy i tym razem zamierza zdecydowanie szybciej pokazać widzom swój kolejny film. Podczas niedawnego wydarzenia poświęconego jej twórczości w Australii, skąd pochodzi, Campion potwierdziła, że skończyła już prace nad scenariuszem do następnego obrazu i chce wejść na plan filmu w 2024 rokuJane Campion ma na koncie dwa Oscary. Pierwszą zdobyła jeszcze w 1994 roku za scenariusz do filmu „Fortepian”, drugą odebrała właśnie 2022 roku za najlepszą reżyserię za „Psie pazury”.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: worldofreel.com / zdj. Kathy Hutchins / depositphotos