Fatalna wiadomość od Disneya! Najbardziej wyczekiwany film roku znowu opóźniony!

Nie, nie macie wcale déjà vu. Niestety Disney – a dokładniej to jego polski oddział – ponownie zdecydował się na opóźnienie kinowej premiery filmu „Biedne istoty”. Produkcja z Emmą Stone, która niedawno została okrzyknięta najlepszym filmem na festiwalu w Wenecji, nie trafi do naszych kin w tym roku!

Premiera filmu „Biedne istoty” znowu przesunięta! Premiera dopiero w 2024 roku

Pod koniec lipca amerykański oddział Disneya przesunął światową premierę filmu „Biedne istoty” na 8 grudnia. Pierwotnie zakładano, że produkcja doczeka się debiutu na dużym ekranie jeszcze we wrześniu. Polski oddział Disneya potwierdził wówczas, że najnowsze filmowe przedsięwzięcie od twórcy „Faworyty” zawita do polskich kin również na początku grudnia. Dzisiaj niestety data ta nie jest już aktualna.

Chwilę temu ujawniono, że film „Biedne istoty” będzie miał swoją polską premierę dopiero 19 stycznia 2024 roku. Powód zastosowania takiego ponad miesięcznego opóźnienia nie jest znany. Przypomnijmy, że podczas zakończonego niedawno 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji to właśnie film Yorgosa Lanthimosa został laureatem Złotego Lwa i wyjechał z imprezy z mianem najlepszej produkcji festiwalu. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja zebrała 49 recenzji i tylko jedna ocenia ją negatywnie. Średnia nota wynosi imponujące 9,30 w dziesięciostopniowej skali.

Koniecznie sprawdź też:

Film bazujący na powieści Alasdaira Graya jest niejako parodią klasycznej historii potwora Frankensteina. Emma Stone wciela się w kobietę, która zostaje przywrócona do życia przez szalonego naukowca (Willem Dafoe), ale otrzymuje mózg małego dziecka. Jest więc naiwna i przechodzi ponownie okres dojrzewania, a sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ucieka ze zdeprawowanym prawnikiem (Mark Ruffalo).

zdj. Disney