Nigdy już! Twórca „Nawiedzonego domu na wzgórzu” powraca z przerażającym serialem!

Mike Flanagan, twórca „Nawiedzonego dworu w Bly” i „Nawiedzonego domu na wzgórzu” żegna się z Netfliksem. W ramach ostatniego wspólnego przedsięwzięciem z tym streamerem uznany twórca przedstawi widzom „Zagładę domu Usherów”, uwspółcześnioną adaptację dorobku Edgara Allana Poego. Zerknijcie na nowy zwiastun.

Flanagan zajął się nowym serialem jako showrunner, reżyser i producent. W gwiazdorskiej obsadzie projektu są między innymi Carla Gugino („Nawiedzony dom na wzgórzu”), Mark Hamill („Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi”), Kate Siegel („Nocna msza”), Rahul Kohli („Nawiedzony dwór w Bly”) i Henry Thomas („Gra Geralda”). Produkcja będzie antologią łączącą elementy z wielu różnych opowiadań z dorobku słynnego amerykańskiego pisarza.

Przypomnijmy, że w toku produkcji, adaptacja Poego mierzyła się z problemami powiązanymi z aktorem Frankiem Langellą. Gwiazdor mający początkowo wcielić się w postać patriarchy tytułowego rodu, Rodericka Ushera, został zwolniony z obsady na niemal półmetku produkcji. Zarzucono mu liczne niestosowne zachowania na planie. W roli Rodericka w serialu pojawia się ostatecznie Bruce Greenwood („Star Trek”).

Koniecznie sprawdź też:

Flanagan jest reżyserem czterech odcinków z ośmiu. Za kamerą pozostałych rozdziałów stanął natomiast Michael Fimognari, zdjęciowiec, który współpracował z Flanaganem przy między innymi „Doktorze Sen”.

Premiera serialu została potwierdzona przez Netfliksa na dokładnie 12 października tego roku. 

 

Źródło: Twitter / zdj. Netflix