Finałowe prognozy dla filmu „Skywalker. Odrodzenie”. 450 mln dolarów w pierwszy weekend?

W ten weekend czeka nas jedna z największych premier tego roku. Do kin już jutro zacznie wchodzić film „Skywalker. Odrodzenie”. Jak produkcja od studia Lucasfilm poradzi sobie w ciągu pierwszego weekendu?

Na chwilę przed premierą prognozy zakładają, że filmowe zakończenie sagi Skywalkerów zarobi podczas swojego pierwszego weekendu w amerykańskich kinach 200 mln dolarów. Wczesne prognozy od serwisu Boxofficepro.com mieściły się w przedziale 185-225 mln dolarów, a pod koniec listopada mówiło się o przedziale od 175 do 205 mln dolarów. Prognozy sukcesywnie zakładają więc, że „Skywalker. Odrodzenie” zaliczy najgorsze otwarcie w nowej trylogii od Disneya. Poprzednie dwie odsłony zebrały w USA odpowiednio 247,9 mln dolarów i 220 mln dolarów. Ostatnia część sagi Skywalkerów może też zaliczyć słabsze otwarcie niż filmy „Jurassic World” (208,8 mln dolarów), „Avengers” (207,4 mln dolarów) oraz „Czarna Pantera” (202 mln dolarów)

Poza granicami USA w pierwszy weekend film ma zgromadzić od widzów 250 mln dolarów, co globalnie w trakcie pierwszego weekendu da mu kwotę wynoszącą 450 milionów dolarów. W tym wypadku jest to kwota zbliżona do tej, którą dwa lata temu osiągnął film „Ostatni Jedi” (450,8 mln), ale ciągle wyraźnie słabsza od tej, którą 2015 roku odnotowało Przebudzenie Mocy” (528,9 mln).

To, czy weekendowe prognozy znajdą pokrycie w rzeczywistości, pokaże już jutrzejszy dzień, kiedy film zacznie otwierać się na rynkach zagranicznych, między innymi w Polsce, Francji, Niemczech i we Włoszech. W USA film otworzy się natomiast w czwartek o godzinie 18:00. „Skywalker. Odrodzenie” będzie wyświetlany w ponad 4300 kinach, z czego ponad 3200 lokalizacji pokażą go w 3D.

Premierę ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku. Reżyseruje J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd, a także Naomi Ackie i Richard E. Grant oraz weterani serii Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams.

źródło: Deadline.com / zdj. Lucasfilm