„Flash” zalicza porażkę za porażką. Fatalna oglądalność na platformie HBO Max

W Warnerze zapewne wiele by dali, aby zapomnieć w końcu o premierze superbohaterskiego widowiska o Flashu, ale film nadal przypomina o sobie za sprawą kolejnych porażek. Po tym, jak wynik w kinach naraził studio na gigantyczne straty, teraz przyszła wiadomość o fatalnej oglądalności na platformie Max.

Flash” nie podbił streamingu. Kiepska oglądalność na platformie Max

Dane dotyczące oglądalności filmu „Flash” na platformie Max ujawniają, że film przyciągnął w ciągu pierwszych dwóch dni tylko 1,1 mln gospodarstw domowych ze Stanów Zjednoczonych. Produkcja pojawiła się w streamingu 25 sierpnia, ale nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Jest to wynik słabszy nawet od tego, który w grudniu zeszłego roku osiągnął „Czarny Adam”. Produkcja z Dwayne’em Johnsonem w dniach 16-18 grudnia zgromadziła przed ekranami 1,2 mln gospodarstw domowych w USA. Dodajmy, że „Flash” debiutował w streamingu po 71 dniach od premiery w kinach, po tym, jak zebrał od widzów 268,5 mln dolarów. Natomiast „Czarny Adam” pojawił się na HBO Max po 57 dniach i zebraniu 393,2 mln dolarów.

Koniecznie sprawdź:

Analizy firmy Samba TV pokazują, że większość filmów debiutujących na platformach streamingowych w ostatnich miesiącach osiąga gorsze wyniki oglądalności od produkcji pojawiających się w czasach (końcówka 2020 roku i 2021 rok). Wynika to oczywiście z faktu, że w czasach pandemii Warner Bros. stosował hybrydowy model dystrybucji polegający na równoczesnej premierze w kinach i na HBO Max. Wystarczy przypomnieć, że „Legion samobójców” w reżyserii Jamesa Gunna zgromadził 2,8 mln gospodarstw domowych podczas pierwszego weekendu, a „Wonder Woman 1984” osiągnęła 2,2 mln. Nie można jednak zapominać o tym, jak świetnym wynikiem mógł pochwalić się ostatni film o Batmanie, który debiutował już tylko w kinach. Po pojawieniu się na platformie HBO Max produkcja z Robertem Pattinsonem  osiągnęła w pierwszym tygodniu wynik wynoszący 4,1 mln gospodarstw domowych.

Oglądalność premier HBO Max w weekend otwarcia:

  • Mortal Kombat” – 3,8 mln gospodarstw domowych
  • „Godzilla kontra Kong” – 3,6 mln gospodarstw domowych
  • „The Suicide Squad: Legion Samobójców” – 2,8 mln gospodarstw domowych
  • „Matrix: Zmartwychwstania” – 2,8 mln gospodarstw domowych
  • „Wonder Woman 1984” – 2,2 mln gospodarstw domowych
  • „Kosmiczny mecz: Nowa era” – 2,1 mln gospodarstw domowych
  • „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – 1,8 mln gospodarstw domowych

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.