Jezus w końcu zmartwychwstanie! Kontynuacja „Pasji” ma być filmem wszech czasów

Mel Gibson od dłuższego czasu zapowiadał kontynuację filmu „Pasja”, który swoją premierę miał w 2004 roku, ale przez lata projekt nie mógł doczekać się wyczekiwanej przez miliony kontynuacji. Teraz wszystko wskazuje na to, że reżyser w końcu będzie mógł zrealizować plany dotyczące opowiedzenia historii o zmartwychwstaniu Jezusa. Prace na planie filmu „Pasja: Zmartwychwstanie” mają rozpocząć się już za kilka miesięcy.

Mel Gibson gotowy do stworzenia kontynuacji „Pasji”. Zdjęcia ruszą już w styczniu

Mel Gibson od niemal dekady przygotowywał się do stworzenia kontynuacji „Pasji” i wygląda na to, że w końcu nadszedł czas, aby zrealizować swoją wizję zakończenia historii Jezusa. Według najnowszych doniesień, zdjęcia do filmu rozpoczną się już w styczniu 2024 roku. W głównej roli powróci oczywiście Jim Caviezel wcielający się w produkcji z 2004 roku w postać Jezusa. To właśnie on jest odpowiedzialny za najnowsze informacje na temat terminu startu zdjęć.

W niedawnej rozmowie Jim Caviezel zapowiedział, że prace na planie filmu „Pasja: Zmartwychwstanie” rozpoczną się w pierwszym miesiącu przyszłego roku 2024 roku. Co prawda, w Hollywood trwa nadal strajk aktorów, ale nie jest jasne, czy Caviezel jest członkiem amerykańskiej gildii scenarzystów. Ponadto zarówno on, jak i Gibson znajdują się w ostatnich latach na marginesie Hollywood, więc możemy przypuszczać, że o ile do tej pory strajki się nie zakończą, to obaj raczej nie będą mieli większego problemu z nieprzestrzeganiem narzuconych przez gildię aktorów zakazów.

Koniecznie sprawdź:

Jim Caviezel przekonywał w ostatnim z wywiadów, że kontynuacja „Pasji” będzie filmem wszech czasów i zdradził, że Mel Gibson pokazał mu już scenariusz, który miał zwalić aktora z nóg i doprowadzić do płaczu. Sam reżyser zapowiadał natomiast w niedawnym wywiadzie, że jego nowy film będzie filozoficzno-poetycki, a sama historia nie będzie prowadzona linearnie. Gibson stwierdził nawet, że będzie to coś w rodzaju wizji po kwasie z Jezusem podróżującym do innego królestwa.

Scenariusz do filmu został napisany przez Gibsona i Randalla Wallace'a, nominowanego do Oscara za scenariusz do filmu „Braveheart - Waleczne Serce”. Przez lata powstało w sumie aż sześć wersji scenariusza, a według najnowszych przecieków, historia skupi się na wydarzeniach, które miały miejsce między ukrzyżowaniem Jezusa a Jego zmartwychwstaniem. Do swoich ról z „Pasji” mają również powrócić Maia Morgenstern i Francesco De Vito.

źródło: worldofreel.com / zdj. Icon Productions