Gotowi na krwawy powrót do Stumilowego Lasu? „Kubuś Puchatek: Krew i miód 2” z nowym zwiastunem

W tym roku czeka nas ponowne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem w wydaniu rodem z makabrycznego kina grozy. W sieci pojawiła się debiutancka zapowiedź drugiej odsłony slashera „Krew i miód”.

Przypomnijmy, że drugi film, w którym zobaczymy odmienione wersje Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu dysponuje znacznie wyższym budżetem od pierwowzoru, który zrealizowano za kwotę zaledwie 100 tysięcy dolarów. Sequel będzie jeszcze brutalniejszy od i tak już bardzo krwawego pierwszego rozdziału – zapowiadał niedawno scenarzysta i reżyser Rhys Frake-Waterfield. „Tym razem Puchatek i jego grupka opuszczą Stumilowy Las, by nawiedzić wyciszoną mieścinkę Ashdown” – zdradził o fabule sequela. W gromadce pod wodzą tytułowego bohatera znajdą się tym razem Królik, Tygrysek i Sowa

Sprawdź też: Finał czwartego sezonu „Detektywa” już blisko. Zwiastun przedostatniego odcinka

Za znacznie lepsze efekty specjalne, niż w przypadku pierwszej odsłony odpowiada Shaune Harrison, współtwórca efektów do „World War Z”, „Harry'ego Pottera” i „Gry o Tron”. Przypomnijmy, że podczas realizacji filmu z ubiegłego roku za stworzenie wizerunku głównego bohatera zapłacono zaledwie 770 dolarów. Frake-Waterfield wyjawił natomiast, że znacznie większe finansowe zaplecze „Krwi i miodu 2” pozwoliło na przeznaczenie na sam projekt tytułowego „niedźwiadka” kwoty aż 20 tysięcy dolarów.

W obsadzie „Kubusia Puchatka: Krwi i miodu 2” są przede wszystkim Simon Callow (nominowany do nagrody BAFTA gwiazdor komedii „Cztery wesela i pogrzeb”), Tallulah Evans (w głównej roli), Scott Chambers („Doktor Jekyll”) wcielający się w Krzysia i Ryan Olivia („Ponury dom”) jako Kubuś”.

Scenariusz „Krwi i miodu 2” napisał Matt Leslie.

zdj. Jagged Edge Productions / The Hollywood Reporter