„Gwiezdne wojny” powracają w mrocznym wydaniu. Pokazano zwiastun serialu „Star Wars: The Acolyte”

Zgodnie z zapowiedziami studio Lucasfilm pokazało widzom pierwszą zapowiedź swego następnego aktorskiego serialu szykownego z myślą o platformie Disney+. W odcinkowej produkcji „Star Wars: The Acolyte” widzowie cofną się do ery bezpośrednio poprzedzającej trylogię filmowych prequeli. 

Nadchodzi kres Wielkiej Republiki. O czym opowie nowy serial platformy Disney+?

Akcja „The Acolyte” rozegra się w czasach poprzedzających „Mroczne widmo”. W produkcji zobaczymy, jak u kresu epoki zwanej Wielką Republiką (a więc na około sto lat przed filmowymi prequelami) w galaktyce na nowo pojawiają się mroczne siły. Główni bohaterowie – była padawanka Jedi i jej dawny mistrz – spróbują rozwikłać serię brutalnych zbrodni i w efekcie trafią na trop szerszej konspiracji. 

 

Przypomnijmy, że czas akcji serialu omówiła jeszcze w ubiegłym roku główna twórczyni serii, Leslye Headland: „Oglądając Mroczne widmo zawsze zastanawiałam się jak to się stało, że do tego doszło? Do tego, że lord Sithów jest w stanie zinfiltrować senat i żaden z rycerzy Jedi nie zdał sobie z tego sprawy. Co poszło nie tak? Jakie scenariusze nas do tego doprowadziły?.

Sprawdź też: Zaskakujący powrót do „Gwiezdnych wojen”! Patty Jenkins jednak wyreżyseruje nowy film?

Headland opisała „The Acotyle” jako opowieść rozgrywającą się w czasach pokoju: „używamy określenia Renesans albo Oświecenie. Szaty Jedi są złote i białe – jakby nigdy nie miały okazji, by narażać się na wybrudzenie. Założenie jest takie, że mogli sobie na to pozwolić. Rzadko wdawali się w jakiekolwiek potyczki”.

Dodajmy, że przedstawioną w serialu erę Wielkiej Republiki (datowana w uniwersum „Star Wars” na okres od 300 do 82 roku przed bitwą o Yavin pokazaną w IV epizodzie Sagi Skywalkerów) na bieżąco eksplorują biężące książki osadzone w uniwersum odległej galaktyki. W Polsce odnajdziecie wiele tytułów zaliczających się do tego cyklu – jeżeli zainteresuje Was powyższy teaser, warto sięgnąć po pierwszy tom, noszący tytuł „Światło Jedi”.

W obsadzie serialu są: Amandla Stenberg („Nienawiść, którą dajesz”, „Bodies Bodies Bodies”), Carrie-Anne Moss („Matrix”), Lee Jung-Jae („Squid Game”), Dean Charles Chapman („1917”), Jodie Turner-Smith („Anna Boleyn”), Charlie Barnett („Russian Doll”), Manny Jacinto („Dobre miejsce”) i Dafne Keen („Logan”).

„Star Wars: The Acolyte” zadebiutuje na Disney+ dokładnie 4 czerwca tego roku.

zdj. Disney / Lucasfilm