Zaskakujący powrót do „Gwiezdnych wojen”! Patty Jenkins jednak wyreżyseruje nowy film?

Przetasowania w filmowym świecie „Gwiezdnych wojen” nie mają końca. W obliczu najnowszych doniesień o problemie kinowego widowiska z Daisy Ridley pojawiają się jeszcze bardziej zaskakujące informacje. Patty Jenkins ujawniła właśnie, że najpewniej jednak otrzyma szansę na to, aby stworzyć swój film w tym uniwersum.

Disney zmienia zdanie. Jednak chce filmu od Patty Jenkins

W ostatnich latach rządy Kathleen Kennedy w studiu Lucasfilm przypominają przejażdżkę kolejką górską. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych problemach za kulisami i braku pomysłu na rozwijanie kinowej części gwiezdnowojennego uniwersum. Niedawno pojawiły się problemy z zapowiedzianym rok temu filmem, w którym do roli Rey miała powrócić Daisy Ridley. Aktualnie nie mamy pewności, czy film faktycznie zostanie zrealizowany, bo studio nie było zadowolone z otrzymanego scenariusza, a z najnowszych przecieków wynika wręcz, że Bob Iger zdecydował się na skreślenie projektu.

Teraz mamy kolejny zwrot o 180 stopni w świecie „Gwiezdnych wojen”, ale tym razem chodzi o przywrócenie, a nie anulowanie filmowego projektu. Niespodziewanie okazało się bowiem, że zapowiedziany pod koniec 2020 roku film „Eskadra Łotrów” jednak ma szanse na powstanie. Tak twierdzi sama Patty Jenkins mająca odpowiadać za film jako scenarzystka i reżyserka.

Sprawdź też: Marvel rezygnuje z kontynuacji trzech serii! „Eternals 2” i „Kapitan Marvel 3” nie powstaną.

Patty Jenkins

Pierwotne plany zakładały, że film trafi do kin w 2022 roku, ale po jego ogłoszeniu szybko pojawiły się problemy dotyczące tego, jak ma wyglądać historią Eskadry łotrów. W drugiej połowie 2021 roku postanowiono wręcz o zawieszeniu projektu i jako oficjalny powód tej decyzji podano napięty harmonogram Patty Jenkins, która miała zająć się stworzeniem trzeciego filmu z przygodami Wonder Woman. Nieoficjalnie mówiło się jednak, że film ma już niewielkie szanse na powstanie ze względu na kreatywne różnice z szefostwem Lucasfilmu.

Teraz z nieoczekiwaną informacją przybyła jednak Patty Jenkins, która trzymając się oficjalne wersji, przekonuje, że opuściła projekt, żeby pracować nad Wonder Woman 3, ale gdy okazało się, że projekt został skasowany przez Jamesa Gunna, to wróciła do pomysłu realizacji „Eskadry Łotrów” i na chwilę przed wybuchem strajku scenarzystów podpisała ze studiem Lucasfilm nową umowę na dostarczenie tekstu do filmu.

Patty Jenkins przygotowuje scenariusz do „Eskadry Łotrów” 

gwiezdne wojny eskadra łotrów

Kiedy opuściłam Gwiezdne wojny, aby zrobić Wonder Woman 3, pomyślałam, że może wrócę do Gwiezdnych wojen po Wonder Woman 3” – stwierdziła Jenkins. „Zawarliśmy więc umowę, by tak się stało, ale myślałam, że będę pracowała przy nowej Wonder Woman. Kiedy okazało się, że tak się nie stanie Lucasfilm i ja pomyśleliśmy: Och, musimy wrócić do naszej umowy. Sfinalizowaliśmy kontrakt w momenncie gdy zaczynał się strajk. Jestem więc winna szkic do Gwiezdnych wojen i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Kto wie, kto wie?”

Sprawdź też: Zapomnijcie o „Barbie”! Ryan Gosling nadciąga z nowym hitem! Krytycy zachwyceni.

W dalszej części wypowiedzi reżyserka stwierdziła wprost, że zajmuje się teraz opracowaniem nowej historii do filmu i jeśli zadowoli ona studio, to otrzyma szansę na zrealizowanie projektu:  „Wracam do robienia Eskadry łotrów i zobaczymy, co się stanie. Musimy rozwinąć ten projekt, doprowadzić go do miejsca, w którym wszyscy będziemy z niego bardzo zadowoleni”.

Według pierwszych zapowiedzi „Rogue Squadron” miało opowiedzieć zupełnie nową historię osadzoną w odległej, odległej galaktyce. Mimo samodzielności fabuły, Jenkins obiecywała, że na potrzeby filmu wprowadzi do historii części elementów z ustalonego kanonu i legend – materiału zarówno z gier „Star Wars”, jak i powieści.

zdj. Disney