Harrison Ford wraca w kultowej roli! Mamy zwiastun filmu „Indiana Jones 5”

Studio Lucasfilm pokazało właśnie pierwszy zwiastun piątej odsłony filmowej serii o przygodach Indiany Jonesa. Jak Harrison Ford wypada w roli legendarnego poszukiwacza przygód? Przed wami pierwsze spojrzenie na „Indiana Jones and the Dial of Destiny”.

Fabuła filmu „Indiana Jones 5” osadzona będzie wiele lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, ale przeciwnikami tytułowego bohatera ponownie będą naziści chcący przejąć ponownie kontrolę nad światem. Produkcja zabierze nas do 1969 roku i pokaże, jak Indiana odnajduje się w erze wyścigu kosmicznego pomiędzy USA i ZSRR. Chęć przegonienia Rosjan przez Amerykanów i wylądowania na Księżycu niesie ze sobą kilka niewygodnych dla Indiany Jonesa faktów. W opracowywanie kosmicznych planów zaangażowani są bowiem byli naziści.

Głównym złoczyńcą będzie Voller grany przez Madsa Mikkelsena szukający tajemniczego artefaktu, który dałby mu wielką moc. Indiana Jones będzie próbował przeszkodzić Vollerowi w osiągnięciu celu i spróbuje dotrzeć do artefaktu jako pierwszy. W imieniu Vollera będzie działał też Klaber, w którego wcielił się Boyd Holbrook. Po stronie Indiany stanie natomiast Helena, chrześnica Henry'ego Jonesa Jr. (w tej roli Phoebe Waller-Bridge)

Kinowy debiut filmu „Indiana Jones 5” zaplanowano na 30 czerwca 2023 roku. W obsadzie obok znaleźli się również: Antonio Banderas, Toby Jones, Thomas Kretschmann, Shaunette Renée Wilson. Wyreżyserowaniem filmu zajął się James Mangold.

 

zdj. Lucasfilm