Jak długie będą odcinki „Ahsoki”? Fani mogą poczuć się rozczarowani

Na nieco ponad tydzień przed dwuodcinkową premierą serialu o Ahsoce do sieci trafiła jeszcze jedna zajawka nowego tytułu z telewizyjnego uniwersum „Gwiezdnych Wojen. W zakulisowej zapowiedzi poszczególni twórcy projektu wypowiadają się na temat protagonistki, jak i motywów, które zostaną poruszone w serii. Oprócz tego poznaliśmy nazwiska wszystkich reżyserów i reżyserek, a także dokładny czas trwania trzech pierwszych odcinków. Rzućcie okiem.

Coraz bliżej do premiery serialu „Ahsoka”. Fabuła i obsada tytułu

Siedmiominutowy teaser serialu „Ahsoka” skupiony jest wokół hasła „dziedzictwo”. Dave Filoni, współtwórca projektu (jak i samej postaci Ahsoki Tano) wprost mówi o produkcji w kontekście „historii o relacji mentor-uczeń”. W serialu dziedzictwo „przechodzi od Anakina przez Ahsokę do Sabine [Wren]”. Przypomnijmy, że mentorską relację Anakina z Ahsoką mogliśmy oglądać w animacji „Wojny Klonów”, w której protagonistka nadchodzącej serii została wprowadzona jako 14-letnia padawnka rycerza Jedi

W „Ahsoce” bohaterka grana przez Rosario Dawson (aktorka zadebiutowała w tej roli w 2. sezonie „The Mandaloriana) bada nowe zagrożenie dla galaktyki, które pojawiło się po upadku Imperium. Dla protagonistki oznacza to przede wszystkim podążanie śladem Wielkiego Admirała Thrawna (Lars Mikkelsen powracający do roli po głosowym debiucie w animowanym serialu „Rebelianci). W roli Anakina raz jeszcze zobaczymy/usłyszymy Haydena Christensena.

W pozostałych rolach występują: Natasha Liu Bordizzo jako Sabine Wren, Mary Elizabeth Winstead jako Hera Syndulla, Ray Stevenson jako Baylan Skoll, Ivanna Sakhno jako Shin Hathi, Diana Lee Inosanto jako Morgan Elsbeth, Eman Esfandi jako Ezra Bridger oraz David Tennat udzielający głosu droidowi Huyangowi.

Sprawdź też: Zamiast 4. sezonu „The Mandalorian” dostaniemy kinowy film? Zaskakująca plotka o serialu Disney+.

Jak długie będą 3. pierwsze odcinki serialu „Ahsoka”? Kto je wyreżyseruje?

ahsoka-star-wars-serial-c204b.jpg

Do internetu trafiła również aktualizacja czasu utrwania pierwszych dwóch odcinków „Ahsoki”. Wcześniej informowaliśmy Was o tym, że - zaplanowany na 2 odcinki - debiut serialu wyniesie dokładnie 1 godzinę i 36 minut. Teraz wiemy już, co dokładnie kryje się za półtorej godzinnym startem. Ponadto poznaliśmy też runtime 3. epizodu, który - jak się okazuje - będzie znacznie krótszy niż dwa poprzednie. Rzućcie okiem.

 • 1. odcinek - 54:21 (napisy zaczynają się o 51:06)
 • 2. odcinek - 42:15 (napisy zaczynają się o 38:33)
 • 3. odcinek - 34:50 (napisy zaczynają się o 31:08)

Na tym nowiny o serialu „Ahsoka” się jednak nie kończą. Wszystko to za sprawą listy nazwisk reżyserów i reżyserek tytułu, których możemy już przypisać do konkretnych epizodów produkcji. Sprawdźcie, kto (i kiedy dokładnie) stanął za kamerą nowego gwiezdno-wojennego tytułu od platformy Disney+:

 • 1. odcinek - Dave Filoni
 • 2. odcinek - Steph Green
 • 3. odcinek - Steph Green
 • 4. odcinek -  Peter Ramsey
 • 5. odcinek -  Dave Filoni
 • 6. odcinek - Jennifer Getzinger
 • 8. odcinek - Geeta Patel
 • 9. odcinek - Rick Famuyiwa

Może zainteresuje Cię: Tak miała wyglądać nowa trylogia „Gwiezdnych wojen” – powrót Maula, nowi Jedi i Leia z kluczową rolą

Źródło: Comic Book Movie / SWTV_Updates / Zdj. Disney+