Jesteście na to gotowi? Powstanie nowa wersja „The Office”! Twórca oryginału na pokładzie

Jesteście gotowi na nowego Michaela? Twórca kultowego serialu „The Office” zabiera się za stworzenie nowej wersji przygód pracowników małego biura regionalnego oddziału firmy papierniczej Dunder Mifflin.

„The Office” 2.0! Nowa wersja z nowym Michael Scottem już w drodze!

Hollywood trwało przez ostatnie miesiące w zawieszeniu ze względu na strajk scenarzystów i nie mogło rozwijać żadnych nowych projektów. Po tym, jak protest dobiega powoli do końca, a scenarzyści wywalczyli lepsze warunki pracy, zaczynają docierać do nas informacje na temat projektów, które zaczęto planować jeszcze kilka miesięcy temu przed wybuchem strajków. Teraz prace nad nimi mają ruszyć z kopyta, a wśród nich znajduje się między innymi nowa wersja amerykańskiego „The Office”.

Dziesięć lat po zakończeniu emisji kultowej komedii o pracownikach firmy papierniczej Dunder-Mifflin, twórca i producent Greg Daniels postanowił powołać do życia nową wersję „The Office”. Według doniesień Puck News, Daniels przygotuje odświeżoną produkcję z nowymi i starymi postaciami dla platformy streamingowej Peacock, która posiada prawa do amerykańskiej wersji serialu.

Koniecznie sprawdź też:

Nowe „The Office” będzie jak „The Mandalorian”?

Reboot „The Office” ma być jednym z pierwszych projektów, które zostaną ogłoszone po oficjalnym zakończeniu strajku scenarzystów. Scenarzyści przez pięć miesięcy walczyli o lepsze warunki pracy i wyższe płace oraz przystosowanie zasad obowiązujących w branży do nowej rzeczywistości, którą sprowadziła na nich era streamingu. Strajk doprowadził do prawie całkowitego zatrzymanie produkcji filmów i seriali, a teraz mamy zostać zasypani nowymi projektami.

Co ciekawe, Daniels w poprzednich latach wyrażał swoje obawy o rozczarowanie fanów lub zniszczenie spuścizny oryginalnego serialu w przypadku stworzenia rebootu, ale wygląda na to, że ostatnio dał się przekonać do stworzenia nowej wersji. W marcu zeszłego roku zapowiadał, że podejście do rebootu byłoby podobne do tego, jak „The Mandalorian” stał się przedłużeniem świata Gwiezdnych Wojen.

Nie jestem pewien, czy fani chcieliby wiecej [„Biura”], a przez więcej mam na myśli [serię], w której najprawdopodobniej nie pojawiłyby się te same postacie. Myślę, że byłoby to pewnego rodzaju poszerzenieuniwersum”. Wiesz, o co mi chodzi? Coś w stylu takiego rozszerzenia, jakim dla „Gwiezdnych wojen” jest „The Mandalorian”. Ale sam nie wiem, czy ludzie byliby chętni, by coś takiego zobaczyć. Trudno powiedzieć.

The Office” przeszło do historii telewizji dziewięcioma znakomitymi sezonami emitowanymi w latach 2005-2013. Produkcja bazowała na brytyjskim serialu stworzonym przez Ricky'ego Gervaisa. Amerykańska wersja okazała się jednak zdecydowanie bardziej popularna od swojego pierwowzoru i podbiła serca milionów fanów na całym świecie. W serialu występowali tacy aktorzy jak: Steve Carell, John Krasinski, Jenna Fischer, Rainn Wilson, Angela Kinsey, B.J. Novak, Ed Helms, Melora Hardin oraz Leslie David Baker. Wszystkie sezony produkcji dostępne są w  Polsce na platformach: SkyShowtime, HBO Max, Prime Video, i Netflix

źródło: puck.news / zdj. NBC