Julia Roberts z główną rolą w filmie w stylu „Tár”. Za kamerą twórca „Do ostatniej kości”

Julia Roberts zagra główną rolę w następnym reżyserskim projekcie Luki Guadagnino, czyli twórcy cenionych dramatów „Do ostatniej kości” i „Tamte dni, tamte noce”. W pierwszych raportach film noszący tytuł „After the Hunt” porównano do znakomitego „Tár” z Cate Blanchett.

Julia Roberts w nowym filmie twórcy „Do ostatniej kości”. Będzie w stylu „Tár

Od czasu pierwszych wzmianek o przyszłej produkcji Guadagnino o szansę na zrealizowanie filmu rywalizowali z sobą przedstawiciele największych hollywoodzkich wytwórni. Ostatecznie, najkorzystniejszą propozycję przedstawili producentom negocjatorzy z Amazon-MGM i to właśnie to studio zajmie się sfinansowaniem i dystrybucją obrazu. 

„After the Hunt”, opisywane jako intensywny psychologiczny thriller, opowie historię pewnej wykładowczyni (w tej roli pojawi się Julia Roberts), której reputacja staje pod znakiem zapytania, gdy jej najlepszy student wywleka na światło skrzętnie skrywany sekret jednego z jej współpracowników. Bohaterka Roberts sama znajduje się pod ostrzałem, gdy mroczne wydarzenia z przeszłości zwiążą się bezpośrednio z nią samą. Historię opisaną w przyszłym filmie porównano do „Tár” z 2022, tyle tylko, że z akcją przeniesioną w kręgi akademickie. 

Sprawdź też: Netflix ma problem. Ich nowy hit nie wypalił. Widzowie wolą oglądać inny serial.

Tar

Scenariusz do filmu napisała debiutująca autorka Nora Garrett, którą do tej pory mogliśmy kojarzyć wyłącznie za sprawą jej pracy przed kamerą. W kreacjach drugoplanowych pojawiła się między innymi w filmie „Bejrut” i serialu „Zabójcze umysły: Poza granicami”. Producentami „After the Hunt” zostali z kolei Brian Grazer („Piękny umysł”) i Allan Mandelbaum („Nie ocali cię nikt”). Poza stanięciem za kamerą Luca Guadagnino zajmie się też produkcją wykonawczą

Sprawdź też: To on zagra kultowego złoczyńcę w „Batmanie 2”? Znacie go z nowego „Indiany Jonesa”!

Warto przypomnieć, że choć minie jeszcze sporo czasu nim włoski reżyser wejdzie na plan „After the Hunt”, jego najnowszy film zobaczymy w kinach już w przyszłym miesiącu. Mowa oczywiście o romantycznym komediodramacie „Challengers” z głównymi rolami Zendayi („Diuna: część druga”), Mike'a Faista („West Side Story”) i Josha O'Connora („The Crown”). W Polsce kinowa premiera odbędzie się dokładnie 26 kwietnia.

W tym miejscu odnajdziecie ostatni zwiastun „Challengers”.

Źródło: Deadline / Film Updates / Depositphotos