Kevin Costner gotowy na kolejną bitwę w sądzie! Chce pozwać producentów „Yellowstone”

Kevin Costner przerwał milczenie i pierwszy raz wypowiedział się na temat trwającego od miesięcy zakulisowego sporu dotyczącego jego udziału w serialu Yellowstone. Popularny aktor zagroził producentom serialu sądowym pozwem.

Dramat wokół Yellowstone trwa! Kevin Costner zapowiada pozew

Kevin Costner po raz pierwszy publicznie zabrał głos w sprawie narastających od dawna kontrowersji dotyczących wydarzeń mających miejsce za kulisami hitowej produkcji Yellowstone. Gwiazdor zeznawał ostatnio podczas rozprawy rozwodowej i był pytany przez adwokatów o kwestie związane z jego finansami zależnymi obecnie przede wszystkim właśnie od emitowanego na antenie stacji Paramount Network serialu Yellowstone.

68-letni aktor wcielający się w serialu Yellowstone w Johna Duttona zapowiedział podczas przesłuchania, że najprawdopodobniej zdecyduje się na wytoczenie procesu sądowego w celu rozwiązania sporu z producentami hitowej serii Paramount. Costner twierdzi, że powinien otrzymać 12 mln dolarów za niezrealizowaną jeszcze drugą część piątego sezonu po tym, jak Paramount zrezygnowało z negocjacji.

To trochę rozczarowujące, że serial jest numer jeden w telewizji, a ja nie mam w tym udziału – stwierdził Costner, którego żona, Christine Baumgartner, złożyła pozew rozwodowy w maju bieżącego roku. Prawdopodobnie zajmę się tym w sądzie” – dodał w swoich zeznaniach.

Koniecznie sprawdź:

Czy Kevin Costner wróci do „Yellowstone”? Jak zakończy się serial?

Serial Yellowstone ostatni raz widziany był na ekranie na początku 2023 roku. Emisja finałowego odcinka pierwszej połowy piątego sezonu przypadała na 1 stycznia. Od tego momentu serial pozostaje zawieszony, a zakulisowe źródła donosiły sprzeczne informacje na temat tego, co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Nie ma jednak wątpliwości, że na linii twórcy serialu-Costner pojawił się spór. Źródła zbliżone do Taylora Sheridana twierdziły, że Costner chciał znacznie ograniczyć swój udział w zdjęciach do serialu ze względu na napięty harmonogram wynikający przede wszystkim z pracy nad swoim nowym westernem Horizon. Z kolei osoby z otoczenia Costnera twierdziły, że za opóźnienia odpowiada Sheridan, który wziął na siebie zbyt wiele projektów i nie był w stanie przygotować scenariuszy do kolejnych odcinków na czas.

Dla Costnera priorytetowym projektem wydaje się teraz wspomniana produkcja Horizon, która ma być kilkuczęściową sagą. Zdjęcia do pierwszej odsłony już się zakończyły i aktor przekonywał, że dostosował swój harmonogram związany z pracą nad własnym filmem do serialu Yellowstone, ale  gdy był przygotowany na rozpoczęcie zdjęć, okazało się, że, scenariusze drugiej połowy sezonu nie były jeszcze gotowe. W maju Paramount ogłosiło oficjalnie, że serial zakończy się wraz z drugą połową piątego sezonu. Costner twierdził natomiast, że chciał wrócić do roli Johna Duttona w szóstym sezonie, ale zaoferowano mu ponoć mniejszą gażę, a dodatkowo pojawiły się też problemy dotyczące tego, w jakim kierunku podążą historia jego bohatera. Próbowaliśmy negocjować, zaoferowali mi mniejszą wypłatę niż w poprzednich sezonach, i pojawiły się problemy twórcze” – przekonywał aktor.

Aktualnie za kulisami trwają rozmowy mające przekonać Costnera do nakręcenia kilku scen kończących wątek jego postaci, ale cały czas mówi się, że scenariusze nie są jeszcze gotowe. Tak o sytuacji związanej z odejściem Costnera i zakończeniu wątku Johna Duttona mówił niedawno Sheridan: „Jestem rozczarowany. To sprawia, że będzie mniej czasu na zakończenie jego historii. Zakończenie się nie zmieni, ale będzie krótsze” – przekonywał twórca serialu. Z wypowiedzi Sheridana wynikało jednak, że nigdy nie zakładał, że postać Johna Duttona przetrwa do samego końca opowiadanej historii.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Kathy Hutchins / depositphotos / Paramount Network