Kina pozostanę zamknięte do połowy 2021 roku? Nowe prognozy

Amerykańskie kina pozostaną zamknięte do połowy 2021 roku, brak głośnych premier przynajmniej do końca 2020 – takimi prognozami podzielił się dyrektor zarządzający Cowen Inc. i znany analityk, Doug Creutz. 

Wraz z kolejnymi datami premier głośnych widowisk, z „Tenet” na czele, najbliższa przyszłość rozrywki na wielkim ekranie pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Choć widowisko Christophera Nolana ma zadebiutować w kinach już 12 sierpnia, specjaliści z branży spekulują, że zapowiedziany termin raz jeszcze nie zostanie utrzymany. Wątpliwości Warner Bros. co do opłacalności wprowadzania najnowszego blockbustera do kin (zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, ile „Tenet” musi zarobić, by wyjść na prostą) znajdują odzwierciedlenie w fatalnych rokowaniach Creutza. Analityk twierdzi, że większość kin nie będzie w stanie otworzyć się do przyszłego roku:

Zakładaliśmy wcześniej, że rozprzestrzenianie się COVID-19 zostanie powstrzymane, a wymagania dotyczące dystansu społecznego zmniejszą się do ​​końca 2020 roku. Na chwilę obecną, wydłużyliśmy te prognozy przynajmniej do połowy 2021 roku. Sytuacja jest w dalszym ciągu bardzo płynna i nie możemy wykluczyć, że impakt może potrwać znacznie dłużej. 

Creutz idzie o krok dalej, wysuwając przypuszczenie, że do końca fiskalnego roku 2020 nie zobaczymy na wielkim ekranie żadnego nowego filmu. 

Spodziewamy się, że [amerykańskie] kina pozostaną w większości zamknięte do połowy 2021 roku. Po części dlatego, że nie sądzimy, by wytwórnie były zainteresowane wypuszczaniem swoich największych produkcji w warunkach ograniczających pojemność sal kinowych. 

Biorąc pod uwagę nieustanny i stabilny wzrost zachorowań w Stanach Zjednoczonych, raport Creutza może okazać się niepokojąco prawdopodobny. Warto przypomnieć, że niedawne badania analizujące nastroje wśród widzów pokazały, że zaledwie 20% Amerykanów przewiduje wizytę w kinie lipcu. Z ponownym otwarciem kin zmagają się od dłuższego czasu Chiny. Wczoraj władze kraju wyznaczyły nowy termin otwarcia pierwszych placówek.

źródło: Comicbookmovie / zdj. Warner Bros.