Kolejny wypadek na planie filmu „Indiana Jones 5”. Sytuację uratował... Harrison Ford. Kiedy koniec zdjęć?

Plan kolejnej, piątej już części legendarnej serii „Indiana Jones” nie przestaje być miejscem dramatycznych zdarzeń. Jeden z członków ekipy produkcyjnej nagle zasłabł i stracił przytomność. Jak się później okazało mężczyzna, ucierpiał z powodu zawału serca. Osobą, która jako pierwsza wezwała pomoc, był odtwórca głównej roli Harrison Ford

Stan mężczyzny jest na ten moment nieznany. Na planie szybko pojawił się ratownik medyczny, który zaczął wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. W tym samym czasie ekipa czekała na przybycie karetki lotniczego pogotowia. Zdjęcia do kolejnej odsłony kultowego cyklu przygodowych filmów akcji weszły ostatnio w końcową fazę i planowany finisz etapu produkcyjnego miał dobiec końca w najbliższy piątek. Prace na planie „Indiany Jonesa 5” mają obecnie miejsce w brytyjskim studiu Pinewood Studios.

Może zainteresuje Was: Powstanie filmowa biografia Bustera Keatona. Za reżyserię odpowie twórca nowego „Indiany Jonesa”

Obraz z Harrisonem Fordem w roli głównej jest jednym z najbardziej pechowych projektów ze wszystkich powstających obecnie dużych hollywoodzkich przedsięwzięć. Nie dość, że premiera filmu była wielokrotnie przekładana z powodu pandemii koronawirusa, to w trakcie kręcenia zdjęć doszło do kilku dramatycznych zdarzeń.

Mimo iż wydarzenie nie miało miejsca bezpośrednio na planie, to ekipa produkcyjna nowego „Indiany Jonesa” zmuszona była na stałe pożegnać jednego z filmowców, który zmarł w swoim pokoju hotelowym. Nic Cupac, 54-letni operator kamery został znaleziony martwy w hotelu w trakcie realizacji filmu w Maroku. Członek ekipy zmarł z przyczyn naturalnych, najpewniej z powodu zawału serca. Zdarzenie to miało miejsce w listopadzie zeszłego roku. Wcześniej, w czerwcu tego samego roku kontuzji doznał Harrison Ford, który zranił się w trakcie kręcenia jednej ze scen walk

Sprawdźcie też: Harrison Ford i Phoebe Waller-Bridge na nowych zdjęciach z planu „Indiana Jones 5”

Co wiemy o filmie „Indiana Jones 5”? Fabuła, bohaterowie oraz obsada hitu 

indiana-jones-harrison-ford-554bd-18f62.jpg

Na ten moment wciąż nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji na temat szczegółów dotyczących fabuły nadchodzącej produkcji z Indianą Jonesem. Mimo tego swoistych podpowiedzi można szukać w trafiających co jakiś czas do sieci zdjęciach z planu oraz doniesieniach castingowych.

Jednym z ważniejszych przypuszczeń jest to, że grająca w produkcji Phoebe Waller-Bridge najprawdopodobniej wcieli się w asystentkę kultowego protagonisty. Ponadto część źródeł wskazuje na to, że to właśnie aktorka ma największe szanse, by przejąć słynną rolę po Harrisonie Fordzie. Niektóre ze zdjęć opublikowanych w sieci udokumentowały przygotowania do sceny bitwy, w której udział bierze armia starożytnego Rzymu. Fotki sugerować mogą cofnięcie się w czasie bądź retrospekcje.

Rzućcie okiem na: Kto przejmie rolę Indiany Jonesa? Kathleen Kennedy znalazła następcę Harrisona Forda

Kolejnym potencjalnym tropem jest wykorzystane obecnego wcześniej w serii odniesienia do czasów II Wojny Światowej. Mads Mikkelsen miałby wcielić się w nazistowskiego naukowca, który stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu.

Oprócz wspomnianych członków obsady w filmie „Indiana Jones 5” zobaczymy również m.in. Antonio Banderasa, Boyda Holbrooka i Toby'ego Jonesa. Jako reżyser nad projektem czuwa James Mangold („Logan: Wolverine”). Film ma trafić do kin 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: The Sun / Zdj. Lucasfilm