Koniec serwisu HBO Max w Polsce potwierdzony! Nowa platforma nadchodzi

Dwa lata po uruchomieniu w Polsce serwisu streamingowego HBO Max usługa zostanie skasowana i zastąpiona nową platformą o skróconej nazwie Max. Mamy już potwierdzenie, że nowy serwis Warnera zawita do naszego kraju na początku przyszłego roku.

Max zastąpi HBO Max w Polsce już wiosną

W maju tego roku serwis HBO Max został przemianowany w Max w Stanach Zjednoczonych. Już wtedy zapowiadano, że taka sama zmiana obejmie też inne rynki i mówiło się, że do Europy, w tym do Polski nadejdzie nadejdzie w 2024 roku. Dzisiaj mamy już pewność, że stanie się to wiosną przyszłego roku. Przedstawiciele spółki Warner Bros. Discovery ogłosili już oficjalne szczegóły planu wprowadzenia nowej usługi streamingowej Max na Stary Kontynent.

Gerhard Zeiler, prezes działu międzynarodowego w Warner Bros. Discovery, oraz Leah Hooper Rosa, szefowa działu streamingu WBD dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zapowiedzieli, że platforma HBO Max przestanie istnieć wiosną przyszłego roku w 22 krajach europejskich i będzie to oczywiście jednoznaczne z pojawieniem się jej następny, usługi Max. Pierwsza faza europejskiego wdrożenia nowej platformy obejmie takie regiony Skandynawia, Półwysep Iberyjski, Holandia oraz Europa Środkowa i Wschodnia. Polska znajdzie się zatem wśród pierwszych krajów na naszym kontynencie, do których zawita usługa Max. Możliwe, że stanie się to w okolicach marca, czyli mniej więcej dwa lata po uruchomieniu platformy HBO Max w naszym kraju.

Druga faza wdrażania nowego serwisu zaplanowana na kolejne miesiące 2024 roku skupi się na takich krajach jak Francja i Belgia. Jak na razie nie podano żadnych informacji na temat uruchomienia serwisu Max w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech, gdzie HBO związane jest umowami z telewizją Sky.

Transmisje sportowe i treści TVN na platformie Max?

Co ciekawe, oferta serwisu Max w Europie ma także proponować widzom sportowe transmisje na żywo. Mówi się o dostępności turniejów tenisowych wielkiego szlema, wyścigu kolarskiego Tour de France oraz igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. W niektórych krajach platforma Max będzie również oferowała dostęp na żywo do wielu lokalnych kanałów należących do spółki WBD. Możemy zakładać, że chodzi tutaj między innymi o Polskę, gdzie spółka posiada między innymi stacje TVN.

Nowa platforma Max jest połączeniem oferty dostępnej wcześniej w serwisach HBO Max i Discovery+, a obok filmów i seriali fabularnych w katalogu znajdą się też produkcje dokumentalne i paradokumentalne oraz programy rozrywkowe. Katalog został wypełniony oryginalnymi produkcjami Max, serialami i filmami HBO, filmowymi produkcjami wytwórni Warner Bros., produkcjami z serialowo-filmowego uniwersum DC Comics, filmami tworzącymi Czarodziejskie uniwersum Harry'ego Pottera i treściami dla dzieci powstającymi pod szyldem Warnera. Ofertę uzupełniają wspomniane programy rozrywkowe i filmy dokumentalne takich marek jak HGTV, Food Network, Discovery Channel, TLC, ID i innych.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Rafael Henrique / depositphoto