Kontynuacja potwierdzona! Studio A24 zamawia sequel HORRORU DEKADY. Pierwszy teaser

Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od premiery „Mów do mnie!”, nowego dreszczowca studia A24, który w recenzjach doczekał się wyróżnienia jako „horror dekady”. Tymczasem, w obliczu finansowego sukcesu za oceanem, wytwórnia postanowiła oficjalnie zapowiedzieć drugą część. Zerknijcie na pierwszy teaser.

„Pracując nad tekstem do pierwszego filmu nie mogliśmy sobie odmówić i napisaliśmy od razu sceny na potrzeby drugiego” – tłumaczyli dopiero co bracia Danny i Michael Philippou, reżyserzy i współscenarzyści „Mów do mnie!”. „Mitologia [tego filmu] jest bardzo gęsta tak więc, gdyby tylko A24 dało nam taką możliwość, nie bylibyśmy w stanie się powstrzymać. Natychmiast byśmy się za to zabrali”

Sprawdź też: Wiemy, kiedy Gutek Film pokaże ARCYDZIEŁO z festiwalu w CANNES. To polska koprodukcja

Niedługo trzeba było czekać, by po tej wypowiedzi decydenci cenionej wytwórni filmowej podjęli decyzję o oficjalnym zamówieniu drugiej odsłony „Mów do mnie!” (największą rolę w szybkiej decyzji odegrało zapewne znakomite przyjęcie filmu w amerykańskich kasach – dreszczowiec stał się najlepiej zarabiającym przedsięwzięciem A24 od czasu kultowego już „Hereditary” Ariego Astera). Nowy projekt studio ogłosiło na łamach swoich mediów społecznościowych. Ujawniono nawet tytuł kontynuacji: „Talk 2 Me”. Za kamerą powrócą oczywiście bracia Philippou. 

Mów do mnie!” opowiada historię grupy przyjaciół, którzy w ramach imprezy postanawiają nawiązać kontakt ze światem zmarłych. Główna bohaterka, Mia, liczy, że w ramach naprędce skręconego seansu spirytystycznego zdoła połączyć się z niedawno zmarłą matką. Podczas rytuału dochodzi jednak do fatalnej pomyłki, która wiąże się z przerażającymi konsekwencjami dla całej grupy. W Polsce premiera odbędzie się dokładnie 18 sierpnia

W rolach głównych „Mów do mnie!” pojawiają się Sophia Wilde („Nic o mnie nie wiecie”), Miranda Otto („Władca Pierścieni: Powrót Króla”) i Alexandra Jansen („Beat”). Przez drugi plan przewijają się tacy aktorzy jak Ari McCarthy, Hamish Phillips, Sarah Brokensha i Sunny Johnson. Warto dodać, że jeszcze przedwczoraj informowaliśmy Was o nakręconym już prequelu filmu.

Sprawdź też: Zapomnijcie o demogorgonie. Gwiazda „Stranger Things” walczy ze złem u twórców „Avengersów”

Zdj. A24