Krótszy znaczy lepszy? „The Marvels” będzie najkrótszym filmem w MCU!

Mamy już pewność, że najnowsze widowisko Marvela ustanowi w MCU nowy rekord. Zgodnie z ostatnimi przeciekami, potwierdzono właśnie, że „The Marvels” będzie najkrótszym filmem w całej historii Marvel Studios.

Marvel zszokował fanów! „The Marvels” najkrótszym filmem MCU!

Ostatnio przyzwyczailiśmy się do tego, że kinowe blockbustery trwają coraz dłużej i rzadko zdarza się, żebyśmy spędzali w kinie mniej niż dwie godziny. Do sieci wyciekły jednak informacje, według których długość filmu „The Marvels” ma ustanowić nowy rekord wśród produkcji MCU. Produkcja może okazać się najkrótszym filmem w historii całego Marvel Cinematic Universe.

Amerykańskie kina ujawniły już oficjalną kategorię wiekową filmu „The Marvels” oraz czas trwania najnowszej produkcji Disneya. O ile sklasyfikowanie superbohaterskiego widowiska Marvela w ramach kategorii PG-13 dla nie było żadnym zaskoczeniem, to czas trwania filmu okazał się mocno szokujący. Według największej sieci kin w USA „The Marvels” będzie trwał tylko 1 godzinę i 45 minut. To nieco dłużej niż sugerowały to ostatnie przecieki, które mówiły o 1 godzinie i 38 minutach, ale i tak czyni to z produkcji z Brie Larson najkrótszy z 32 filmów w całej historii MCU. Do tej pory na szczycie listy najkrótszych produkcji Marvela znajdowały się „The Incredible Hulk” i „Thor: Mroczny świat”, które trwają 1 godzinę i 52 minuty.  

Biorąc pod uwagę to, że film skupia się na historii aż trzech bohaterek czas trwania „The Marvels” może być pewnym zaskoczeniem. Wielu widzów spodziewało się zapewne znacznie dłuższego filmu przekraczającego dwie godziny, ale warto w tym kontekście przypomnieć, że kontynuacja „Kapitan Marvel” ma być mocno samodzielną produkcją, która nie będzie miała wiele wspólnego z szerszymi wydarzeniami z całego MCU. Jeśli więc film będzie skupiał się wyłącznie na trzech głównych bohaterkach, które zostały już wcześniej przedstawione widzom, to może starczyć czasu dla Carol Danvers, Kamali Khan i Monici Rambeau. Premierę zapowiedziano w kinach na 10 listopada.

Koniecznie sprawdź też:

zdj. Marvel