Kryzys w harmonogramie Disneya. Wyczekiwane seriale „Gwiezdnych wojen” zaliczą spore opóźnienia!

Disney namieszał ostatnio sporo w swoim serialowym kalendarzu z produkcjami Marvela i wygląda na to, że to samo stanie się z harmonogramem produkcji osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów mający pojawić się jeszcze w tym roku, zostanie najpewniej opóźniony o wiele miesięcy. To samo ma spotkać też inne produkcje szykowane dla Disney+.

Seriale „Gwiezdnych wojen” też będą debiutowały rzadziej

Przeciągające się strajki aktorów i scenarzystów zaczynają coraz mocniej odciskać swoje piętno na serialowych planach Disneya. Dodatkowo studio wprowadza nową politykę polegającą na rzadszych premierach produkcji bazujących na dwóch największych markach: Marvel i Star Wars. To sprawia, że mocno wypełniony dotychczas kalendarz premier zaczyna się coraz bardziej rozciągać w czasie.

Jedno ze sprawdzonych źródeł donosi, że obecny harmonogram serialowych produkcji „Gwiezdnych wojen” stał się mocno chwiejny i płynny ze względu na trwające strajki, co oznacza, że w najbliższym czasie możemy doczekać się oficjalnych ogłoszeń na temat przesunięć premier. Z zakulisowych doniesień wynika, że niemal na pewno opóźniony zostanie serial „Skeleton Crew”.  Produkcja mająca debiutować jeszcze w tym roku – mówiło się o listopadzie – trafi do nas dopiero w 2024 roku. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że Disney przesunie ją o równy rok, co oznaczałoby premierę dopiero w listopadzie przyszłego roku!

Koniecznie sprawdź:

Inne z przygotowywanych seriali też mają ucierpieć na strajkach. Serial „The Acolyte” osadzony w czasach Wielkiej Republiki, jak i drugi sezon „Andor” też narażone są na spore opóźnienia. Twórca drugiego z tych tytułów, Tony Gilroy zapowiadał, że „Andor” powróci do widzów w sierpniu 2024 roku, ale obecnie termin tej jest mocno niepewny i premiera zostnanie prawdopodobnie opóźniona na 2025 roku! Prace nad nowymi odcinkami zostały wstrzymane chwilę po rozpoczęciu strajku i zakulisowe źródła donoszą, że ekipa musi spędzić na planie jeszcze kilka tygodni. Premiera „The Acolyte” według nieoficjalnych informacji miała zostać ustalona na drugi kwartał 2024 roku, ale obecnie najprawdopodobniej zostanie przesunięta na 2025 rok. To wszystko może jednak sprawić, że kalendarz Disneya na 2025 rok stanie się zbyt zatłoczony, bo to właśnie w tym okresie miał debiutować też czwarty sezon „The Mandalorian”.

źródło: bespinbulletin.com / zdj. Disney