Robert Pattinson i 13-letni Robin: Czy to będzie najdziwniejszy duet w historii Batmana?!

Drugi film o przygodach Batmana granego przez Roberta Pattinsona może nas mocno zaskoczyć. Niedawno mówiło się o występie złoczyńcy, którego wielu nie wyobraża sobie zobaczyć w produkcji Matta Reevesa, a teraz pojawiła się informacja o jeszcze bardziej kontrowersyjnym wydźwięku.

Batman i Robin w wieku nastolatka. Matt Reeves obierze kontrowersyjny kierunek?

Najnowsza plotka z obozu studia Warner Bros. ujawnia, że w produkcji „The Batman 2” do świata Mrocznego Rycerza granego przez byłego gwiazdora „Zmierzchu” wprowadzona zostanie postać Robina! Zakulisowe przecieki sugerują, że będzie to pierwszy, klasyczny Robin, czyli Dick Grayson znany nam zarówno z komiksów, jak i filmowych produkcji o Batmanie. Już samo pojawienie się młodego pomocnika Mrocznego Rycerza wydaje się już mocno zaskakującym posunięciem, bowiem w pierwszym filmie widzieliśmy, że Batman grany przez Roberta Pattinsona jest dopiero początkującym obrońcą Gotham – film rozgrywa się dopiero około roku po tym, jak Bruce Wayne założył maskę nocnego mściciela. Mamy jednak jeszcze mocniejszą kontrowersję związaną z obecnością Dicka Gryasona w kontynuacji „The Batman”. Przeciek sugeruje bowiem, że filmowy Robin będzie miał zaledwie 13 lat!

Oczywiście Dick Grayson debiutujący na kartach komiksu w latach 40. ubiegłego wieku również był młodym chłopcem i w bardziej współczesnych komiksach też był często przedstawiany jako nastolatek, ale zawsze budziło to pewne wątpliwości u sporej grupy czytelników. Wielu nie podobało się to, że Batman angażuje tak młodego chłopaka do roli swojego pomocnika w walce z przestępczością i pozwala mu na walkę z groźnymi kryminalistami, narażając tym samym jego życie i zdrowie. Właśnie dlatego pojawienie się aż tak młodego Robina, a już w szczególności w filmie Matta Reevesa, byłoby dość zaskakującym posunięciem, które może spotkać się ze sporym oburzeniem u części widowni.

Jak na razie w filmach widzieliśmy tylko jedną, istotną interpretację Dicka Graysona, którego zagrała Chris O'Donnell w filmach „Batman Forever” oraz „Batman i Robin”. Tymczasem okazuje się, że w najbliższych latach Robin może być wyjątkowo częstym gościem na ekranie. Oprócz jego pojawienia się w filmie „The Batman 2” w przygotowaniu jest przecież film „Batman: The Brave and the Bold” osadzony w głównym uniwersum DC, w którym Robin, ale tym razem w wersji Damiana Wayne'a, ma być wręcz głównym bohaterem historii. O pojawieniu się Dicka Graysona w świecie Batmana granego przez Roberta Pattinsona mówiło się już przy okazji pierwszego filmu. Spekulowano wówczas, że Robinem może zostać w przyszłości bohater grany przez Jaya Lycurgo. Aktor wcielił się w młodego chłopaka mającego właśnie dołączyć do gangu, z którym Mroczny Rycerz rozprawił się w prologu. Jeśli jednak Robin faktycznie będzie miał zaledwie 13 lat teorie na temat powrotu Lycurgo możemy odrzucić – aktor skończył w tym roku 25 lat.

Koniecznie sprawdź:

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Warner Bros.